Çorum Mercek Haber

Hayallerini sahneye taşıdılar

Hayallerini sahneye taşıdılar

Osmancık Cumhuriyet Anadolu Lisesi tiyatro ekibi, Samsun’da düzenlenecek Karadeniz Bölge Yarışmasında Çorum’u temsil edecek.

Osmancık Cumhuriyet Anadolu Lisesi tiyatro ekibi, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğünün Türkiye genelinde düzenlediği “Hayallerini Sahneye Taşı” adlı tiyatro yarışmasının Çorum ayağında senaryolarını kendilerinin yazdığı “Beyaz Hüzün” adlı tiyatro eseri ile İl birincisi, “Bitmeyen Savaş” adlı tiyatro eseri ile de il üçüncüsü oldular.

Elde ettikleri dereceyle bölge yarışmalarına katılmaya hak kazanan tiyatro ekibi, Nisan ayında Karadeniz Bölge Yarışmasında Çorum’u temsil edecek.

Konuyla ilişkin açıklama yapan Okul Müdürü Salih Tuncay, “eğitim kapsamında bir yandan akademik başarılarını artırırken, bir yandan da gençlerimizin yeteneklerini keşfedebileceği sosyal faaliyetler gerçekleştiriyoruz. Tiyatro ekibimizin elde ettiği başarı ne kadar doğru işler yaptığımızın bir yansımasıdır. 

İlimizde düzenlenen yarışmada birincilik elde eden ekibimiz, Samsun’da  yapılacak bölge yarışmalarında ilimizi temsil edecektir. Başarılarından dolayı ekibimizi kutluyor, bölge müsabakalarında başarılar diliyorum” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ