Çorum Mercek Haber

Mobil atık getirme merkezlerinin sayısı artıyor

Mobil atık getirme merkezlerinin sayısı artıyor

Çorum Belediyesi, şehrimizdeki mobil atık getirme merkezlerinin sayısını artırdı. 20 adet mobil atık getirme merkezi, belirlenen bölgelerde kurulmaya başlandı.

Çorum Belediyesi çevrenin korunması, atıkların daha düzenli toplanarak ekonomiye kazandırılması amacıyla mobil atık getirme merkezlerini sayısını artırdı.  20 adet mobil atık getirme merkezimizi daha alan Çorum Belediyesi, atık toplama merkezlerini şehrimizin tüm mahallelerine yerleştirmeye devam ediyor.

Mahallelerde vatandaşların yoğun olarak kullandığı bölgelere yerleştirme çalışmaları devam eden mobil atık getirme merkezlerine vatandaşlar evlerden kaynaklı kağıt, cam, plastik, metal, elektrikli ve elektronik eşya, bitkisel atık yağ, atık pil ve atık ilaçlarını getirebilecekler.

Sıfır atık üzerine eğitim merkezi olarak kullanılan 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’ni 2021 yılında hizmete açtıklarını ifade eden Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Belediyemizin sıfır atık çalışmaları çerçevesinde çevre kirliliğini önlemek ve geri dönüşümü mümkün atıkları ekonomiye yeniden kazandırmak adına 13 farklı atığı topluyoruz. Kağıt ve kartonlar, plastik, metaller, camlar, ahşaplar, tekstil, elektronik ekipmanlar, kurşunlu piller, flüoresan ve cıva içeren atıklar, akümülatörler, atık ilaçlar, bitkisel atık yağlar ve ömrünü tamamlamış lastikler atık merkezine kabul ediliyor. Hemşehrilerimiz evlerden kaynaklı bu atıkları merkeze kendileri getiriyor. Getirilen atıkları toplayarak lisanslı firmalara ulaştırıyoruz. Böylelikle organik atıklar dışındaki evsel atıklar doğaya atılmadan geri dönüşüme ve ülke ekonomisine kazandırılmış oluyor” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ