Çorum Mercek Haber

Çorum’a yeni meydan

Çorum’a yeni meydan

Yapımı devam eden Bedesten Çarşısı’nın önünü meydan haline getirmeyi hedefleyen Çorum Belediyesi, bir binayı daha kamulaştırarak yıkımını gerçekleştirdi.

 

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın seçim vaatleri arasında yer alan Bedesten Çarşısı ve yer altı otoparkı projesinde çalışmalar hızla devam ederken, Bedesten’le birlikte Çorum’a kazandırılacak yeni meydan için somut adımlar atılıyor.  Estetik bakımdan şehri daha güzel hale getirmek için çalıştıklarını bildiren Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, bedesten meydanının ortasında kalan binayı kamulaştırarak yıktıklarını açıkladı.

 

Öte yandan geleneksel mimari özellikleriyle birlikte şehrin ticaret hayatına yeni bir soluk getirecek Bedesten projesinde yer altı otoparkı kısmının ardından kubbeler de tamamlandı. Yılsonuna bitirilmesi hedeflenen projenin etrafında oluşturulacak meydan için çalışmalar hızlandırıldı.

 

Bedesten’in Çorum için önemli bir proje olduğuna işaret eden Belediye Başkanı Aşgın, “Bedesten etrafında İnayetullah Camisini merkeze alan ve Çorumpark’la birleşen muazzam geniş bir meydan planlıyoruz. Şehrin cazibe merkezi olacak meydan projemizin önündeki engelleri de bir bir kaldırıyoruz. Şehir estetiği bakımından meydanlar çok önemlidir. Şehrimizde düne kadar hiç meydan yokken şu an Kadeş Meydanımız var, yine Ulu Camii çevresinde çalışmalarını sürdürdüğümüz 14 bin 500 metrekarelik tarihi Çorum Meydan projemizin önemli bir kısmını tamamladık. Bedesten projesi etrafında meydan çalışmalarımıza devam ediyoruz. Çimento Fabrikası arazisinde de meydanlarımız olacak. Şehrimiz bol meydanlı, ferah, yaşanabilir, nefes alan şehre dönüşüyor” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ