Çorum Mercek Haber

“Baltanı da al defol git!”

“Baltanı da al defol git!”

CHP İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi’den baltalı müdüre istifa çağrısı: “Baltanı da al, defol git…”

Cumhuriyet Halk Partisi Çorum İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi, sosyal medya hesabından yaptığı çirkin ve hakaret dolu paylaşımları ile gündeme gelen Sungurlu İlçe Özel İdaresi Müdürü Erol Erkoç’u sert dille eleştirerek, bu şahsın görevden alınmasını istedi.

Başta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere bazı siyasi partilerin genel başkanlarına hakaret eden, seviyesiz eleştirilerde bulunan Özel İdare Müdürü Erol Erkoç’un devlet memuru olmasına rağmen bu gücü nereden aldığını merak ettiklerini belirten CHP İl Başkanı Tüfekçi, yetkili makamların gereğini yapmasını talep etti.

“OLAYIN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ”

Köyler hizmet beklerken, çözülmesi gereken bir yığın problem varken Özel İdare gibi yatırımcı bir kuruluşun müdürünün bu denli seviyesiz paylaşımlarının kabul edilemeyeceğini kaydeden Tüfekçi, “elinde baltası ile poz veren, siyasi partilerimizin genel başkanlarına akıl vermeye çalışan ve sosyal medya şovmenliğine soyunan bu şahıs, köylere, vatandaşa hizmet noktasında nasıl faydalı olabilir? Temsil ettiği kuruma daha fazla zarar vermeden bu şahsın görevden uzaklaştırılmasını ve hak ettiği cezaya mahkum edilmesini bekliyoruz. Bu şahsın hem devletten maaş alıp, hem de sağa-sola çirkin hakaretler yağdırması kabul edilemez. “Müdür” ifadesini kullanmayı bile yakıştıramadığımız bu kişinin Özel İdare gibi yüce bir kurumdan uzaklaştırılması gerekiyor. Bu olayın peşini bırakmayacağız. Gereken yaptırım uygulanana kadar olayın takipçisi olacağız” dedi.

BALTANI DA AL DEFOL GİT!

Sungurlu İlçe Özel İdare Müdürü Erkoç’a seslenen Tüfekçi, “sen kim oluyorsun da cumhuriyeti kuran partiye ve bu partinin liderine laf söylüyorsun. Köylere hizmet üreteceğine, kendini ön plana çıkarmak için laf ebeliğine soyunmuşsun. Suyu olmayan köyler, yolu bozuk köyler, çamur deryasında yüzen köyler varken senin şovmenlik peşinde koşmanı kabul edemeyiz. Baltanı da al defol git” ifadesini kullandı.

Tüfekçi, başta İçişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Çorum Valiliği ve Sungurlu Kaymakamlığı olmak üzere tüm yetkili kurumları bu şahıs hakkında gerekli işlemleri yapmaya çağırdı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ