Çorum Mercek Haber

Ceviz toplamak şakaya gelmez

Ceviz toplamak şakaya gelmez

Cevizde hasat dönemi ile birlikte çok sayıda vatandaş ağaçtan düşerek ağır yaralanıyor.

Son günlerde Çorum merkez ve ilçelerde yüzlerce kişi ceviz ağacından düştü.

Geçtiğimiz hafta sonu ise 6 kişi ceviz ağacında düşerek hastanelik oldu.

Çorum’da ceviz hasadının başlamasıyla birlikte ağaçtan düşme vakalarından da artış oldu.

Hafta sonu kentin muhtelif bölgelerinde 6 kişi cevizden düşerek yaralandı ve hastanelere kaldırıldı.

İskilip İlçesi İbik Köyü’nde 54 yaşındaki S.K., ceviz topladığı sırada düşerek ağır yaralandı.  Yaralı şahıs sevk edildiği İskilip Atıf Hoca Devlet Hastanesinde yapılan tedavisinin ardından hayati tehlikesinin bulunmasından dolayı Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi.

Yine İskilip İlçesi’ne bağlı Harun Köyü’nde de R.B. isimli şahıs ceviz ağacından düşerek yaralandı. İskilip’te yapılan ilk müdahalenin ardından da yaralı şahıs, ileri tetkik ve tedavi için Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi.

Sungurlu’nun Tatlı Köyü’nde de 43 yaşındaki B.G. ceviz topladığı sırada dengesine kaybederek düştü ve hastanelik oldu. Durumu ağır olan ve hayati tehlikesi bulunan şahıs, Çorum’a sevk edilerek tedavi altına alındı.

Oğuzlar İlçesi’nin Cevizli Köyü’nde ise, I.K. isimli şahıs, evinin bahçesinde ceviz ağacından ceviz topladığı esnada dikkatsizlik tedbirsizlik sonucu ağaçtan düşerek yaralandı.

Ortaköy İlçesi’nde de A.Ş. isimli 48 yaşındaki şahıs, Karaphacip Köyü’nde evinin bahçesinde ceviz ağacından ceviz topladığı esnada düşerek yaralandı.

Merkeze bağlı Boğabağı Köyü’nde de A.B. adlı vatandaş, bahçesinde bulunan ceviz ağacından düşerek yaralandı ve hastanelik oldu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ