Çorum Mercek Haber

Osmancık, Pirinç Festivaline hazırlanıyor

Osmancık, Pirinç Festivaline hazırlanıyor

Osmancık’ın geleneksel Pirinç Festivali, 27 Eylül – 6 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek.
Festival Komitesi, Belediye Başkanı Ahmet Gelgör’ün başkanlığında festival programına yönelik çalışmalarını tamamladı.
Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, bu yıl pirinç festivalinde ilçede ilk defa düzenlenecek sportif ve kültürel etkinliklere yer vereceklerini belirterek, Osmancık tarihinin en büyük festivaline hazırlandıklarını söyledi.

En son 2014 yılında düzenlenen Pirinç Festivalini tekrar canlandıracaklarını kaydeden Gelgör, “Osmancık Pirinç Festivalinin 5 yıllık bir aradan sonra tekrar hayata geçiriyoruz. Bu sene Osmancık tarihinin en güzel festivalini gerçekleştireceğiz. Festival komitemiz düzenlenecek etkinlikler konusunda uzun süredir çalışıyor” dedi.

BAŞPEHLİVANLAR ER MEYDANINA ÇIKACAK

Gelgör, “Başta halkımızın çok sevdiği başpehlivanlık güreş müsabakaları ve at yarışlarına çok önem vereceğiz. Bölgenin en büyük başpehlivanlık güreş organizasyonunu ilçemizde gerçekleştireceğiz. Geleneksel Spor Dalları Federasyonu ile birlikte ulusal çapta bir at yarışı düzenleyeceğiz. Ayrıca ilçemizde ilk defa düzenlenecek etkinliklerimiz olacak. Gençlerimizin çok ilgi gösterdiği motorkros, off-road ve tuning-fest gibi etkinliklerimiz olacak. Bisiklet yarışları ve çocuk festivalimiz olacak. Ayrıca sevilen sanatçılar konser ile festivalimize renk katacak. Hedefimiz Osmancık’ın Pirinç Festivalini marka haline getirmek. Pirinç Festivalinin ilçemizi gerçek anlamda tanıtan geleneksel bir festivale dönüşmesini istiyoruz” diye konuştu.

PANAYIR GELENEĞİ YENİDEN CANLANACAK

Osmancık Pirinç Festivalinden önce ilçede uzun yıllar panayır düzenlendiğini anımsatan Gelgör, eski panayır geleneğini de festival kapsamında canlandırmayı hedeflediklerini kaydetti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ