Çorum Mercek Haber

“Ormanlar, en büyük zenginlik kaynağımızdır”

“Ormanlar, en büyük zenginlik kaynağımızdır”

AK Parti Çorum İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, ekolojik dengenin sağlanmasında önemli bir yere sahip olan ormanların, birçok canlı türünün doğal yaşam alanını oluşturduğunu belirtti.

Ahlatcı, “21-26 Mart Orman Haftası” vesilesiyle bir mesaj yayınladı. 

AK Parti Çorum İl Başkanı Yusuf Ahlatcı; “Ormanlar, bir ülkenin akciğerleri ve en büyük zenginlik kaynağıdır. Ekolojik dengenin sağlanmasında önemli bir yere sahip olan ormanlarımız, birçok canlı türünün doğal yaşam alanını oluşturmaktadır. Erozyonu önleyen, sel felaketlerinin önüne geçen, yer altı su kaynaklarımızı besleyen, doğal dengeyi sağlayan ormanlarımızın korunması ülkemizin geleceği açısından büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle dünyamızı daha yaşanabilir kılmak ve gelecek nesillere temiz, sağlıklı bir dünya bırakabilmek için ormanlarımızın öneminin bilincinde olmalıyız” dedi. 

“Dünyanın ve ülkemizin en önemli servetleri olan ormanlar, ekolojik yapının korunmasında da başlıca denge unsurudur” vurgusunu yapan İl Başkanı Yusuf Ahlatcı;  “Bu durumun bilincinde olan bizler için, mevcut ormanların korunması ve yeni ormanların oluşturulması her şeyden önce bir insanlık görevidir. Bunun en güzel örneği güzel şehrimiz Çorum, “Geleceğe Nefes Ol” diyerek bir saat içinde 303.150 fidanı toprakla buluşturarak Guinness Rekorlar kitabına Tarım ve Orman Bakanlığımızın adını yazdırmıştır” ifadelerini kullandı.  İl Başkanı Yusuf Ahlatcı; “Bu duygu ve düşüncelerle, dünyanın ve ülkemizin en önemli servetleri olan ormanların, ekolojik yapının korunmasında da başlıca denge unsuru olduğu hassasiyetiyle ağaca, ormana, yeşile ve tabiata olan sevgimizi ve duyarlılığımızı artırmasına vesile olması temenni ediyor;  başta ormanlarımızı koruyup gözeten orman görevlilerimiz olmak üzere herkesin Orman Haftasını kutluyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ