Çorum Mercek Haber

İtfaiye ekiplerine tam not

İtfaiye ekiplerine tam not

Çorum Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri Kurban Bayramı’nın ilk günlerinde çıkan yangınlara ivedilikle müdahale ederek can kaybı yaşanmasının önüne geçti.

Çorum’un teknik ekip ve ekipman noktasında bölgenin en iyi itfaiye birimine sahip olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Hemşehrilerimizin can ve mal güvenliği bizim için her şeyden önemli. Bayram boyunca belediyemizin her biriminde olduğu gibi itfaiye müdürlüğümüz ekipleri de görevini layıkıyla yaparak muhtelif yerlerde yaşanan yangınları can kaybı ve yaralanmalara sebebiyet vermeden kontrol altına aldı. Ekiplerimiz bayramın ilk günü merkeze bağlı Üyük Köyünde çıkan çatı yangını ihbarını gece saat 23.55’te aldıktan sonra saat 00.12’de olay yerine ulaşıp yangına müdahale etti. Ha keza bayramın ikinci günü gece saat 21.50’de gelen ihbarı değerlendiren itfaiye ekiplerimiz Sapaköy’de çıkan çatı yangınına ivedi bir şekilde müdahale ederek burada ki yangını da büyümeden kontrol altına aldı ve söndürdü. Bunlara ek olarak bayramın ilk günlerinde meydana gelen araç yangınlarına, trafik kazalarına ve anız yangınlarına da hızlı bir şekilde müdahale edildi” dedi.

Başkan Aşgın, Bayramın ikinci günü Bayat ilçesine bağlı Doruseki Köyünde 4 evin zarar gördüğü yangında Çorum Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü Ekiplerinin soğutma işlemi için takviye kuvvet olarak yangın söndürme çalışmalarına müdahil olduğunu söyledi.

AŞGIN, İTFAİYE ÇALIŞANLARINI TEBRİK ETTİ
Üyük Köyünde çıkan yangına 17 dakika, Sapaköy’de çıkan yangına 30 dakika gibi kısa bir sürede  müdahale eden itfaiye ekiplerini tebrik eden Başkan Aşgın, “İtfaiye çalışanlarımızın işini vatandaşlarımıza hizmet aşkıyla yapma gayretleri neticesinde bayramın ilk günlerinde çıkan ev, araç ve arazi yangınları can kaybı ve yaralanmalara mahal vermeden söndürüldü” şeklinde konuştu.

Aşgın, vatandaşların huzur içerisinde bir bayram geçirmeleri için görevi başında olan bütün belediye personellerine teşekkür etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ