Çorum Mercek Haber

İmamoğlu, Canlı’yı genel müdür yaptı

İmamoğlu, Canlı’yı genel müdür yaptı

Bir zamanlar Çorum TEDAŞ Müessese Müdürü olarak görev yapan Gümüşhaneli Mustafa Canlı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi yan kuruluşu İSTAÇ’a Genel Müdür olarak atandı.

MHP’den 3 dönem Gümüşhane Belediye Başkanlığı yapan, 31 Mart’ta ise İYİ Parti’den aday olan Mustafa Canlı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi yan kuruluşu İSTAÇ’a Genel Müdür olarak atandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun İYİ Partili ve ülkücü kökenli bir kişiyi genel müdür olarak ataması “dikkat çekici” olarak değerlendirildi.

MUSTAFA CANLI KİMDİR?

Doğum yeri Gümüşhane olan Mustafa Canlı, 25 Mayıs 1962 tarihinde Gümüşhane Yukarı Alıçlı Köyü’nde doğdu.

İlköğrenimini kendi köyünde, orta ve lise öğrenimini Gümüşhane’de tamamladı. 1978 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nü kazandı. 1983 yılında elektrik mühendisi unvanı ile mezun oldu. 1983 yılında Trabzon TEK Kuzeydoğu Anadolu İşletme Grup Müdürlüğü’nde elektrik mühendisi olarak kamu görevine başladı.

1989 yılında Gümüşhane TEK Teknik Müdür Yardımcılığı görevine atandı. Bu görevi 1995 yılına kadar sürdürdü. 1995 yılında Çorum TEDAŞ Müessese Müdürlüğü görevine atandı. Bu görev esnasında yapmış olduğu hizmetlerden dolayı Çorum Valiliği ve diğer kuruluşlar tarafından birçok kez ödüllendirildi. Çorumspor Yönetim Kurulu üyeliğinin yanı sıra Mali Komisyon Başkanlığı’nı yaptı.

TEDAŞ Çorumgücü Spor Kulübünü kurdu ve Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yaptı. Yöneticilik görevini sürdürdüğü yıllarda işletmecilik lisans eğitimi aldı. 18 Nisan 1999 yılı seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’nden Gümüşhane Belediye Başkanı seçildi. 1999-2004 yılları arası Gümüşhanespor kulüp Başkanlığı görevinde bulundu. 2009 yılında yapılan seçimlerde üçüncü kez tekrar Milliyetçi Hareket Partisi’nden Gümüşhane Belediye Başkanı seçildi. Mustafa Canlı, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde İYİ Parti Gümüşhane Belediye Başkan adayı oldu ancak bu kez seçilemedi.

Evli ve 3 çocuk babası olan Mustafa Canlı, İngilizce bilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ