Çorum Mercek Haber

Başkan Aşgın, Hayvan Pazarını inceledi

Başkan Aşgın, Hayvan Pazarını inceledi

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Hayvan Pazarında in­ce­le­me­de bu­lu­na­rak, es­naf­la soh­bet et­ti ve vatandaşların ta­lep­le­ri­ni din­ledi.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, geçtiğimiz yıl yapımı tamamlanan ve hizmete giren Hayvan Pazarını Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir, Veteriner İşleri Müdürü Mustafa Kalın, Zabıta Müdürü Fatih Sak ve çalışanlarla birlikte gezdi.

Tüccarlarla yakından ilgilenen Aşgın, tüccarlardan gelen taleplere ise anında cevap verdi. Vatandaşlarla sohbet eden Aşgın, vatandaşlarla tüccarlar arasında oluşan pazarlığa da dahil olarak arabuluculuk yaptı.

Çorum’un bir çok ile göre modern bir hayvan pazarına sahip olduğunu belirten Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, pazara gelen hayvanların ise mutlaka veteriner kontrolünden geçtiğini ifade etti. Başkan Aşgın, pazara getirilen hayvanların Çorum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ve İl Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü veterinerleri tarafından denetimden geçtiğini, sabah erken saatlerde hayvan girişi ile başlayan denetimlerin, akşam saatlerine kadar devam ettiğini vurguladı.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, pazarda bulunan vatandaşların ve esnafın da Kurban Bayramını kutladı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ