Çorum Mercek Haber

Yeni Teknik Direktör göreve başladı

Yeni Teknik Direktör göreve başladı

Yeni Çorumspor Kulüp Yönetimi, Teknik Direktörlük görevine Bahri Kaya’yı getirdi.

Yeni Çorumspor Kulüp Yönetimi Teknik Direktör Ersin Küçükoğlu ve teknik heyetiyle yolların ayrıldığını duyurmuştu. Daha sonra hoca arayışına giren Yeni Çorumspor Kulüp Yönetimi, yıllarca Türk futboluna hizmet etmiş Bahri Kaya ile sezon sonuna kadar sözleşme imzaladı.

Kulüp tesislerinde düzenlenen toplantıyla Yeni Çorumspor’un Teknik Direktörü Bahri Kaya, resmen göreve başladı. Bahri Kaya ile birlikte Baş Antrenör Ogün Ruhi Demir, Yardımcı Antrenör Ahmet Arslaner, Kaleci Antrenörü Reha Özmen de Yeni Çorumspor ile sezon sonuna kadar yola devam edecek.

Toplantıya, Yeni Çorumspor Kulüp Başkanı Fatih Özcan, Sportif Direktör Hamit Işık, Kulüp Menajeri Oğuzhan Yalçın, Bahri Kaya ile ekibi katıldı.

“BAHRİ KAYA BİR MARKADIR”

Toplantıda bir konuşma yapan Kulüp Başkanı Fatih Özcan, yeni Teknik Direktör Bahri Kaya’nın özgeçmişinin başarılarla dolu olduğunu dile getirdi.

“Bahri Kaya bir markadır” diyen Özcan, “Play-Off’dan çıkma şansımız yüksek. Bu taşların içerisinde teknik direktörlüğün yerinin doldurulması gerekiyordu. Onun için de yoğun bir mesai harcadık ve Bahri Kaya ile anlaşma sağlanmıştır. Kendisine, kulübümüze inşallah hayırlı ve uğurlu olur. Çok çaba sarf ediyoruz. Bazı aldığımız kararlar yanlış olabilir ama bunların sezon sonuna kadar sineye çekilmesini istiyorum. Şimdi birlik olma zamanıdır. Seyircimizin olmadığı maçın sonucunu hep birlikte gördük. Taraftarlarımızdan da daha dikkatli davranmalarını istiyoruz. Sezon sonunda hedeflediğimiz yere gelebilmek için yoğun mesai harcıyoruz. Play-Off’tan da ikinci lige

çıkmanın en güçlü adaylarından birisi biziz. Bahri Kaya hocamızla gücümüze güç kattık” diye konuştu.

“ÖNCELİKLİ HEDEFİMİZ PLAY-OFF’A KALMAK”

Yeni Çorumspor’un yeni Teknik Direktörü Bahri Kaya, öncelikli hedeflerinin Play-Off’akalmak olacağını söyledi.

Gerçekleştirilen imza töreninde bir konuşma Yeni Çorumspor’un yeni Teknik Direktörü Bahri Kaya, işlerinin zor olduğunu kaydetti. İç sahadan ziyade dış saha performansının yetersiz olduğunu dile getiren tecrübeli teknik adam, “Şu saatten itibaren olağanüstü bir hal ilan edip öncelikli hedefin Play-Off’a kalmak olduğunu içimize sindirmeliyiz” dedi.

Kaya, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Bizim sana ihtiyacımız var mutlaka gelmelisin dediler. Ben de çıktım geldim. Bu kadar kısa ve net bir şey yapıyorum. Bugüne kadar hep süper ligde hocalık yaptım. En düşük PTT 1. Ligde hocalık yaptım. Ama birden bire 3. Lige geldim. Bunda yönetimin büyük rolü oldu. Asla tereddüt etmeden buraya geldim. Yeni Çorumspor 3. Ligde ama yeni stadyumu, yeni tesisleri, yönetimiyle ve oyuncu kadrosuyla da çok üst ligi hak etmiş bir takımdır.

Bu yılki bir kadroda altyapıdan gelen birkaç oyuncu grubunun oynamış olması ve gençlere değer veren bir yönetim anlayışı var. Kısa vadede bir şampiyonluk beklentisindeyiz ancak, kulübün yapısı, işleyişi ve oyuncu kadrosu da beni buraya getiren nedenlerden birisi oldu.

Çok genç bir kadromuz var. İşimiz inanılmaz derecede zor. İç saha performansıyla bizi bir yerlere taşıyan bir kulübüz. Ancak kalan 7 maçtan 4’ünün dış saha olduğunu düşünürsek sadece iç saha performansı bizim Play-Off’a kalmamıza bile yetmeyebilir. Bu anlamda şu saatten itibaren olağanüstü bir hal ilan edip öncelikli hedefin Play-Off’a kalmak olduğunu içimize sindirmeliyiz. Geçmiş yıllarda Play-Off’a kalamadığımız zamanlar oldu. İlk etapta bu şansı elde etmek için çok çalışmamız gerekiyor. Şuan en yakın rakibimizden 5 puan öndeyiz. Avantajlı bir konumdayız ve bu avantajı sürdürüp

garanti altına almalıyız. Bu sefer Play-Off’ta geçmiş yıllarımızdaki hatalardan arınarak daha farklı oyun ve performans sergileyeceğimizi söyleyebilirim.

Taraftarların her zaman yanımızda olacağından hiç şüphem yok. Onların coşkumuzu artıracak şekilde bizi desteklemelerine devam etmelerini istiyorum.

Öyle bir süreçteyiz ki geçmişi geliştirip veya eksikleri paylaşma, oyuncuyla ilgili olumsuzlukları söyleme imkanımızın olmadığı bir yerdeyiz. Her şey istatistiklerde gizlidir. İstatistikler çok şey anlatıyor. Bu takımın iç saha performansında yüzde 80’lik bir başarı var. İç sahada çok büyük bir sorun yok. Dışarıdaki performansta bir sorun var. Dışarıda yediğimiz fazla ve attığımız gol sayısı az. 4 tane deplasmanımız olduğu için bizim yeni düzenimize göre oynayacağız. Ligin gol kralı bizde. Çok iyi bir kalecimiz var. Defansımız uyumlu çalışıyor. Orta sahada çok değişken ve zengin bir oyuncu grubu var.

Bu lig için yeterli olup olmadığını tartışmayı bırakın, kadronun istediğimiz hedefe ulaşmak için yeterli olduğunu görüyorum. Bu dış saha performansındaki sıkıntıyı çözüp lehimize çevirmemiz lazım. Play-Off’a kaldık mı sonuca ulaşacağız. Her maçı kazanmak için sahaya çıkmalıyız.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ