Çorum Mercek Haber

Aşgın, şampiyonları ödüllendirdi

Aşgın, şampiyonları ödüllendirdi

Bulgaristan’ın Başkenti Sofya’da düzenlenen Gençler Balkan Şampiyonasında gururumuz olan Çorum Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları, Belediye Başkanı Dr Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Bulgaristan’ın Başkenti Sofya’da 30 Eylül – 2 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen Gençler Balkan Şampiyonasında İstiklal Marşını okutarak ay yıldızlı Türk bayrağını göndere çektiren sporcular, Çorum Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Nadir Solak ve antrenörleriyle birlikte Belediye Başkanı Aşgın’ı ziyaret etti.

Başkan Aşgın, “Türkiye’de bazı branşlar zikredildiği zaman hemen Çorum akıllara geliyor. Güreş, badminton ve masa tenisi bunlardan bir kaçı. Böyle bir damar yakalamışız bunu korumak ve daha ileriye taşımak için sporcularımız çok çalışacak, biz de elimizden ne geliyorsa yapacağız. Ben bu anlamda sporcularımızı ve değerli hocalarımızı bir kez daha tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Bulgaristan’ın Başkenti Sofya’da düzenlenen Gençler Balkan Şampiyonasında Çorumlu güreşçiler Mustafa Tayyip Küçük 125 Kg, Himmet Sandıklı 55 Kg, Yusuf Eryücel 50 Kg’da Balkan Şampiyonu, Bilal Akbıyık 70 Kg’da Balkan 2.si ve Mehmet Can Töremiş de Badmintonda takımlar branşında Balkan Şampiyonu, çift erkeklerde de balkan 2.si olarak bu millete gurur yaşattı.

Belediye Başkanı Aşgın, sporculara çeyrek altın hediye etti ve başarılarının devamını diledi. Başkan Aşgın ve sporcular birlikte asker selamı vererek Barış Pınarı Harekatında ki Mehmetçiğe destek mesajı gönderdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ