Çorum Mercek Haber

Dr. Turhan Kılıçcıoğlu Stadyumu yıkıldı

Dr. Turhan Kılıçcıoğlu Stadyumu yıkıldı

Çorum’da yıllarca futbol müsabakalarının oynandığı, şampiyonluk coşkularının ve küme düşme üzüntülerinin yaşandığı, halk konserleri ve bayram törenlerinin düzenlendiği Dr. Turhan Kılıçcıoğlu Stadyumu’nda yıkım çalışmaları başladı.

Çorum’da binlerce insanı uzun yıllar misafir eden stadyumun yerine ise 56 dönümlük bir Millet Bahçesi yapılacak.

 

1 GÜNDE YIKILDI

Belediye ekipleri, stadyumun yıkımını 1 günde tamamladı. Pazar günü stadı ayakta gören Çorumlular, Salı sabahı yerle bir olmuş bir manzara ile karşılaştı.

Merhum Belediye Başkanı Dr. Turhan Kılıçcıoğlu’nun ismini taşıyan stad, artık tarihe karıştı.

Çorum halkı, Kılıçcıoğlu’nun adının yaşatılmasını, benzer bir yatırama isminin tekrar verilmesini istiyor.

 

YERİNE MİLLET BAHÇESİ YAPILACAK

Stadın yerine bakanlık tarafından spor temalı Millet Bahçesi yapılacak.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, eski stadyumun yerine 56 dönümlük muhteşem bir millet bahçesi yapacaklarını bildirdi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile birlikte bu çalışmayı yürüteceklerini belirten Başkan Aşgın, “Muazzam bir millet bahçesini bu alanda şehrimize kazandırmış olacağız. Hemşehrilerimiz önümüzdeki yıl millet bahçesinde çaylarını yudumlayacaklar” dedi.

Projenin iki etaplı olacağını dile getiren Başkan Aşgın, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından ekim ayında birinci etap ihalesinin yapılacağını açıkladı. 56 dönümlük alanın 30 dönümlük kısmına spor temalı bir millet bahçesi yapılacağını belirten Başkan Aşgın, çalışmaların Mayıs-Haziran aylarında tamamlanacağını ifade etti.

Başkan Aşgın, çalışmalar tamamlandığında atıl duran eski stadyumun yerinde gezinti alanları, yürüyüş yolları, bisiklet parkuru, kaykay pisti, tenis kortu, süs havuzları ve yeşil alanıyla Türkiye’nin en güzel millet bahçelerinden birinin yer alacağını söyledi.

 

GÜREŞ EĞİTİM MERKEZİ’NİN YERİ,

OTOPARK VE KAFETERYA OLACAK

Projenin ikinci etabı olan Güreş Eğitim Merkezi’nin bulunduğu alanın da kafeterya ve otopark olarak planlandığını açıklayan Başkan Aşgın, “10 dönümlük bu alan için de altı iki katlı otopark, üstü kafeterya olacak şekilde bir proje hazırlıyoruz. Bu konuda bizlere destek veren Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Murat Kurum’a teşekkür ediyorum. Projeyi bir an önce hazırlayıp ihaleyi gerçekleştireceğiz” dedi.

 

ATATÜRK SPOR SALONU YIKILMAYACAK

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Atatürk Spor Salonu’nun ise yıkılmayacağını açıkladı. Spor salonunun yeniden elden geçirileceğini dile getiren Başkan Aşgın, gerekli bakım ve onarım işleri yapıldıktan sonra Atatürk Spor Salonu’nun yeniden gençlere ve sporseverlere hizmet vermeye devam edeceğini açıkladı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ