Çorum Mercek Haber

Çimento arazisi için son hazırlıklar…

Çimento arazisi için son hazırlıklar…

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, çimento fabrikası arazisi ile ilgili gelinen süreci anlattı.

AK Parti MKYK Üyesi, Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Milletvekili Oğuzhan Kaya, AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, Belediye Başkan Yardımcıları ve Meclis üyelerinin de katıldığı istişare toplantısında çimento fabrikası arazisiyle ilgili bu zamana kadar yapılan ve yapılması gereken çalışmalar anlatıldı.

PROJE, YAKINDA NETLEŞİYOR

Çimento Fabrikası arazisinin Çorum’un her kesimini ilgilendirdiğini ve bu arazide her kesimine yönelik konut ve sosyal alanların içerisinde olacağını vurgulayan Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Süreci büyük bir hassasiyetle yürütüyoruz. Herkesin bildiği üzere şehrin tüm paydaşlarının görüşlerine başvurarak bu arazinin değerlendirilmesi noktasında görüş ve önerileri aldık. Daha sonra tüm ekonomik ve sosyal verileri değerlendirerek projelendirme için bu işin önde gelen firmalarından teknik destek aldık. Şunu gönül rahatlığıyla söylüyorum ki; yakın bir zamanda burada tüm kesimlere hitap edecek bir projeyi kamuoyuyla paylaşacağız” dedi.

CEYLAN: “PROJE ÇORUM’DA BÜYÜK HEYECAN UYANDIRDI”

AK Parti MKYK Üyesi, Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, çimento fabrikası arazisi üzerine yapılacak projenin Çorum’da büyük bir heyecan uyandırdığını vurguladı.

Çimento arazisinin alınması ve o bölgede kurulacak yeni yerleşim ve sosyal alanların şehrin her kesiminde büyük bir heyecan uyandırdığına kendilerinin de şahit olduğunun altını çizen  Ceylan, “Süreci milletvekili arkadaşlarımız, belediye başkanımız ve İl başkanımızla birlikte yakından takip ediyoruz. Çorum’a yakışacak bir projeyi Recep Tayyip Erdoğan’ın açtığı yolda Türkiye’de belediyeciliğin kitabını yazan AK Belediyecilik başarısıyla şehrimize kazandırmış olacağız” diye konuştu.

KAYA: “ÇİMENTO FABRİKASI ARAZİSİ YÜZYILIN YATIRIMI”

AK Parti Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, “Çorum’umuzda AK kadronun birlik ve beraberliği hizmet ve yatırım olarak dönüyor. Çorum bu birlikten her zaman kazanımlı olarak çıkıyor. Çimento fabrikası arazisi Çorum’da yüzyılın yatırımı oldu.  Çimento arazisi süreci ve şehre kazandırdıkları için Belediye Başkanımıza hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ