Çorum Mercek Haber

Yatırımlar 308,2 milyon TL’ye ulaştı

Yatırımlar 308,2 milyon TL’ye ulaştı

Vali Mustafa Çiftçi, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Çorum İl Koordinatörlüğünün yeni hizmet binasına taşınması nedeniyle bir ziyaret gerçekleştirerek, incelemelerde bulundu.

Yeni hizmet binasını gezen Vali Çiftçi; İl Koordinatörü Mustafa Mansur Yalvaçer’le bir süre görüşerek yürütülen çalışmalar, çıkılan proje çağrılarına yönelik başvurular ve uygulaması devam eden projelerin gidişatı hakkında bilgi aldı.

YENİ HİZMET BİNASI HAYIRLI OLSUN

Ziyaret sonrasında açıklamada bulunan Vali Mustafa Çiftçi şunları söyledi;

“Yaklaşık 10 yıldır,  Çorum Çevreyolunda PTT Başmüdürlüğü binasının 3. ve 4. katlarında hizmet vermekte olan İl Koordinatörlüğümüz, artık Üçtutlar Mahallesi, Fatih Caddesi, Anadolu 1. Sokak, No:4 Merkez/Çorum adresinde bulunan müstakil binada hizmet veriyor. Yeni hizmet binasının hayırlı olmasını diliyorum.

YATIRIMLAR 308,2 MİLYON TL’YE ULAŞTI

2013 yılından günümüze kadar yatırım tutarı 308,2 milyon TL olan 1.010 projeye; 154,6 milyon TL hibe sağlanmıştır. Bu hibenin 124,6 milyon TL’si ödenmiş, 30 milyon TL hibe tutarına sahip projelerin ise yatırımları devam etmektedir.  Hayvancılık, İşleme-Pazarlama ve Çiftlik Faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi sektörlerine yönelik alınan başvurulardan; yatırım tutarı 135,4 milyon TL, hibe tutarı 66,2 milyon TL olan 76 proje başvurusunun incelemelerine yönelik çalışmalar sürmektedir. Bu bilgiler bize IPARD Programının Çorum’da başarıyla uygulandığını gösteriyor.

BUGÜNE KADAR 1.010 PROJEYE DESTEK SAĞLANDI

Bugüne kadar; 878 bitkisel üretim, işleme ve pazarlama projesi, 43 süt üretim tesisi,38 yenilenebilir enerji,12 arıcılık projesi,8 besi çiftliği,7 süt işleme ve süt toplama tesisi,6 meyve – sebze işleme, soğuk hava deposu,6 kanatlı eti üretim tesisi, 4 zanaatkârlık ve katma değerli ürünler projesi,3 kırsal turizm tesisi,2 kırmızı et işleme tesisi, 1 makine parkı ve 2 Yerel Eylem Grubu (YEG) projesine birlikte toplam 1.010 projeye destek sağlandı.

YATIRIM DÜŞÜNENLER İL KOORDİNATÖRLÜĞÜMÜZLE İRTİBAT KURMALI

İl Koordinatörlüğümüzün tüm personeli tanıtım ve bilgilendirme faaliyetleri kapsamında yatırımcılarımızın hizmetindedir. Yatırım yapmak isteyen tüm vatandaşlarımızın İl Koordinatörlüğümüzle irtibat kurmalarını, en doğru bilgiyi yeni adresindeki hizmet binasında yetkililerinden ve uzman personelinden almalarını tavsiye ediyorum.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ