Çorum Mercek Haber

Aşgın’dan Keleş’e kınama

Aşgın’dan Keleş’e kınama

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ile Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanı Mustafa Tuzcu, AK Parti Meclis Üyesi Reşit Keleş’in sosyal medya hesabından yaptığı, Atatürk ve Türk milletine ağır hakaretler ve küfür içeren paylaşımına sert tepki gösterdi.

Aşgın ve Tuzcu, bu şehrin birlik ve beraberliğini bozmaya kimsenin gücünün yetmeyeceğini belirterek, Keleş’i yaptığı paylaşımdan dolayı kınadı.

İşte Aşgın ve Tuzcu’nun ortak basın açıklaması:

PAYLAŞIMI HİÇBİR ŞEKİLDE TASVİP ETMİYORUZ

“Ak Partiden Meclis Üyesi seçilen Reşit Keleş, 31 Ağustos 2019 tarihinde kendi kişisel sosyal medya hesabı üzerinden bizim de asla tasvip etmediğimiz bir paylaşımda bulunmuş, sonrasında da bu paylaşımını kaldırarak özür dilemiştir. Reşit Keleş’in yapmış olduğu paylaşımı hiçbir şekilde kabul ve tasvip etmemiz mümkün değildir. Çorum barışın, kardeşliğin şehridir.  Biz Çorum Belediyesi olarak bu özelliğimizi güçlendiren bütün fikirler ve düşüncelerin her zaman yanındayız. Milletimizin birliğini, beraberliğini, kardeşliğini ifsada yönelik her türlü düşünce ve eylemin de karşısındayız. Bu tavrımızı tüm Çorum kamuoyu yakinen bilmekte ve takdir etmektedir.

PAYLAŞIMI ESEFLE KINIYORUZ, GEREKEN YAPILMALI

Gerek Belediye yönetimi olarak bizler, gerekse AK Parti Meclis Grubu başkanımız, partimizin meclis üyeleri böyle bir paylaşımı, böyle bir düşünceyi asla tasvip etmemektedir. Reşit Keleş’in şahsi paylaşımlarına asla katılmıyor, bu paylaşımı da esefle kınıyoruz. Bu konuda yapılması gereken neyse partimizin yetkili kurullarının gereğini yapacağına inanıyoruz.

BİRLİK, KARDEŞLİK İKLİMİNE KİMSE ZARAR VEREMEZ

Bu paylaşımdan rahatsızlık duyan tüm hemşehrilerimi aklıselime ve ihtiyatlı davranmaya; bir şahsın yapmış olduğu ve sonrasında da özür dilediği bir paylaşımı gerekçe göstererek şehrimizdeki dostluk ve kardeşlik iklimine zarar verecek her türlü beyan ve eylemden uzak durmaya davet ediyorum. Şehrimizdeki huzur, birlik, beraberlik ve kardeşlik iklimi Allah’ın izniyle çok daha güçlü bir şekilde devam edecektir. Bu iklime kimsenin zarar vermesine müsaade edilmeyecektir. Biz tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet anlayışına sahibiz. Birliğimize, beraberliğimize karşı yapılan her türlü davranışın, düşüncenin daima karşısında olacağımızı tüm kamuoyuna duyururuz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ