Çorum Mercek Haber

“Küçük esnafı yok ettiler”

“Küçük esnafı yok ettiler”

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, 17 günlük kapanma sürecinin küçük esnafı tamamen bitirdiğini açıkladı.

17 günlük kapanmanın tam kapanma ile alakasının olmadığını söyleyen Şahiner, Covid-19 virüsünün başlangıcından bu güne kadar bir çok kısıtlamalarla karşı karşıya kalan küçük esnafın, 17 günlük kapanma ile tamamen bittiğini dile getirdi.

OLAN KÜÇÜK ESNAFA OLDU

Herkesin sokaklarda keyif yaptığını ve olanın ufak esnaflara olduğunu söyleyen Başkan Şahiner, “Bu insanların Ramazan’ı nasıl geçirdiği, Bayramı nasıl geçirecekleri kimsenin aklına gelmiyor. Küçük esnaf tamamen bitti ama bu durum kimsenin umurunda bile değil” dedi.

Bugüne kadar bir umutla bayram için hazırlık yapan, çek ve senetle borçlanarak mal alımı yapan esnafın, uygulanan tam kapanma kararıyla çaresiz bir şekilde kara kara düşündüğünü söyleyen Başkan Şahiner, “Açılmasına izin verilen üç harfli zincir marketler yalnızca gıda ürünlerini satması gerekirken hemen hemen tüm sektörlerden ürün, malzemenin satışı yapmaktadır. Ancak, ayakkabıcı, konfeksiyoncu, züccaciye, elektronik malzeme, nalburiye, beyaz eşya satışını yapan esnafımız kapatılarak adaletli olmayan bir karar alınmıştır. Bu marketler güzide küçük esnafımızı gün be gün yutmakta ve bitişlerine sebep olmaktan geri durmamaktadırlar” dedi.

ESNAF, ‘GÜNAH KEÇİSİ’ DURUMUNA DÜŞTÜ

Zaten bugüne kadar zar zor kredi ile döndürmeye, ayakta kalmaya çalışan bu esnafın günah keçisi durumuna sokulduğunu söyleyen Başkan Şahiner, “Kongreler, fuarlar yapıldı. Fabrikalarda binlerce kişi bir arada çalıştı. Vaka sayıları arttığında ise hemen esnaf kapatıldı. Devlet, vatandaşlarının yanında olduğunu hissettirecek” dedi.

“BELEDİYE OLARAK 4 BİN AİLEYE ULAŞTIK”

Şahiner, “Sungurlu Belediyesi olarak Covid-19 virüsünün başlangıcından bu güne kadar esnaf ve vatandaşlarımızın yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Pandemiden etkilen birçok esnafımıza para yardımında bulunduk. Yine Ramazan ayı boyunca 4 bin aileye ulaştık ve gıda kolileri dağıttık. Allah bana güç verdiği sürece kötü gün dostu olmaya devam edeceğim” ifadesini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ