Çorum Mercek Haber

Belediye’den ‘makam aracı’ açıklaması

Belediye’den ‘makam aracı’ açıklaması

Çorum Belediyesi Basın Birimi, Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın tarafından kullanılan makam aracı konusunda yerel basında yayınlanan bazı haberler üzerine açıklama yaptı.

Açıklamada; “Kamuoyunu yanıltıcı, gerçekleri yansıtmayan, Çorum’a hizmet etme gayesinden uzak niyetlerin algı operasyonları ve haber değeri taşımayan, asılsız iddialarla gündemi meşgul etmeye çalışanlar iyi bilmelidir ki biz AŞKLA çalışmaya devam edeceğiz. Daha yapacak çok işimiz var” ifadesi kullanıldı.

Belediye Basın Birimi’nin açıklaması şöyle:

“Yerel basında ve bazı sosyal medya mecralarında 2014 Model Audi A6 Marka makam aracı ile ilgili kamuoyunu yanıltıcı ve mesnetsiz bilgiler yer almaktadır. Çorum kamuoyuna gerçek bilgiler vermekten uzak, amacının ne olduğu belli olmayan bu tür bilgilerle kamuoyunu meşgul edenleri halkımızın takdirine bırakıyoruz.

Bahse konu araç, 2014 model olup 2016 yılında %100 Belediyemizin iştiraki olan BELTAŞ tarafından satın alınmıştır, kiralık değildir. 2016 yılından beri makam aracı olarak kullanılan aracın yakıt gideri hariç diğer tüm masrafları BELTAŞ tarafından karşılanmaktadır. BELTAŞ yönetim kurulunda alınan kararla aracın Belediye Başkanlığı’na tahsisi 03.07.2019 tarihinde gerçekleşmiştir. Tüm gerçekler en yalın ve net haliyle bu şekildedir.

Kamuoyunu yanıltıcı, gerçekleri yansıtmayan, Çorum’a hizmet etme gayesinden uzak niyetlerin algı operasyonları ve haber değeri taşımayan, asılsız iddialarla gündemi meşgul etmeye çalışanlar iyi bilmelidir ki biz AŞKLA çalışmaya devam edeceğiz.

Daha yapacak çok işimiz var.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ