Çorum Mercek Haber

“İktidarınızın bir tokluk sınırı var mı?”

“İktidarınızın bir tokluk sınırı var mı?”

İYİ Parti Çorum İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, son günlerde artan intihar olaylarına değindi.

Özsaçmacı, yaptığı yazılı açıklamasında mevcut hükümete seslenerek, “iktidarınızın bir tokluk sınırı var mı?” diye sordu.

TABLO ÇOK KARANLIK

Annelerin kaygılı, babaların cebinde intihar notları, gençlerin de ümitsiz olduğunu ifade eden Bekir Özsaçmacı, “ülkenin geldiği durumda 10 kişiden 3’ü ekonomik suçtan cezaevinde, uyuşturucu kullanmaktan cezaevine girenler 3 binden 22 bine çıkmış, 8 milyon icra dosyası 21 milyon olmuş, işsiz sayısı 2 milyondan 4,5 milyona, dış borç 129 milyar dolardan 447 milyar dolara fırlamış.

Son bir yılda elektriğe yüzde 72, doğalgaza yüzde 64, akaryakıta yüzde 30, tekel ürünlerine yüzde 60, beyaz ete yüzde 40, süte yüzde 50, şekere yüzde 30 zam yapıldı. Anneler kaygılı, babalar ceplerinde intihar notları ile çatılarda intiharın eşiğinde gezmekte, gençler ümitsiz. Milletimiz adına soruyoruz; iktidarınızın bir tokluk sınırı var mı?

Ülke genelimizin durumu bu iken şehrimizin durumu da hiç iç açıcı görünmemekte! Çorum ilimizde 20 bin memur, 13 bin 842 esnaf, buna bağlı olarak da ticari şirketlerin bulunduğu belirmektedir. Esnaf ve tüccar sayısındaki düşüşümüz ayrıca ele alınması gereken ülkemizin içerinde yerel sıkıntılarımızın dikkatle analiz edilmesi ile bir başka değerlendirmemizde çok yönlü anlatacağız” dedi.

İKTİDAR NE ZAMAN DOYACAK?

Çorum’da art arda gelen intihar olaylarının kendilerini derinden üzdüğünü ve ekonomik sıkıntıların aileleri parçalayarak mutsuzluğa ve buhrana sürüklediğini dile getiren Bekir Özsaçmacı, “Açlık sınırında ve daha aşağıda bulunan halkımızın normale dönebilmesi iktidarın ne zaman doyacağı ile alakalı hale gelmiştir” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ