Çorum Mercek Haber

“Ramazan Bayramı sağlık ve huzur getirsin”

“Ramazan Bayramı sağlık ve huzur getirsin”

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, tüm Çorum halkının ve İslam aleminin Ramazan Bayramını kutlayarak, “Koronavirüsten korunmak için devletimizin aldığı tedbir ve kurallara bugüne kadar azami dikkat ve özen gösteren Çorumluların, Ramazan Bayramında getirilen kısıtlamalara da riayet edeceklerinden hiç şüphem yoktur” dedi.

Vali Çiftçi, Ramazan Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

“Rahmet, bereket, mağfiret ayı Ramazan’ı tamamlayıp bayrama kavuştuk.

Ruhi ve bedeni sağlığımıza kavuşmak, kişisel muhasebemizi yapmak, sosyal dayanışmamızı, birlik ve beraberliğimizi güçlendirmek için büyük fırsatlar sunan Ramazan Ayı’nın güzelliklerini, manevi iklimini bu yıl biraz mahzun da olsa birlikte paylaştık. Muhabbetle karşıladığımız bu mübarek günlerin, ülkemizdeki ve dünyadaki Covid-19 salgınının bitmesine, tüm müslüman kardeşlerimizin mutluluğuna vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

Yardımlaşma ve dayanışmayı, kültürümüzün mütemmim cüzü haline getiren bizler için Ramazan Bayramı, birbirimize saygı göstermek, hürmet ve muhabbete dayalı manevi erdemlerimizi hatırlayıp yaşatmak demektir.

Her yıl olduğu gibi bayram sevincini, ailemizle, akrabalarımızla, arkadaşlarımızla, şehit aileleri ve gazilerimizle, devletimizin himayesi altındaki yaşlı ve çocuklarımızla, kimsesiz vatandaşlarımızla yaşamak en büyük arzumuz olmasına rağmen, kendimizin, sevdiklerimizin ve insanımızın sağlığı için bir araya gelemiyoruz.

Koronavirüsten korunmak için devletimizin aldığı tedbir ve kurallara bugüne kadar azami dikkat ve özen gösteren Çorumluların, Ramazan Bayramında getirilen kısıtlamalara da riayet edeceklerinden hiç şüphem yoktur.

Bu vesileyle, milletimizin ve bütün İslâm âleminin sağlık, sıhhat ve afiyet içinde nice güzel günlere ve bayramlara ulaşması dileğiyle Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyorum.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ