Çorum Mercek Haber

Çorum’da 91 hasta başvurdu, pozitif çıkan yok

Çorum’da 91 hasta başvurdu, pozitif çıkan yok

Çorum’da koronavirüs şüphesiyle 91 kişi hastanelere başvurdu, yapılan tektik ve kontroller sonucu hiçbir vatandaşta virüs bulgusuna rastlanmadı.

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, koronavirüs salgınıyla ilgili yazılı açıklama yaparak, Çorum’da sonucu pozitif çıkan hasta olmadığını bildirdi.

Çin’de başlayıp hemen hemen tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgınıyla mücadelenin Çorum’da da aralıksız devam ettiğini ifade eden Vali Çiftçi, “Çorum’da 27 Şubat 2020 tarihinden itibaren konu takip edilmekte olup, Covit-19 şüphesi ile sağlık kuruluşlarımıza başvuran hasta sayısı 91, yatış verilmeden gerekli bilgilendirmeler yapılarak acil servisten taburcu edilen hasta sayısı 49, yatış verilen hasta sayısı 42, yatış sonrasında taburcu edilen 34, çalışılan 2019nCoV-PCR testi sayısı 40, pozitif 2019nCoV-PCR testi sayısı 0, negatif 2019nCoV-PCR testi sayısı 35, sonuç beklenen 2019nCoV-PCR testi sayısı 5, an itibari ile serviste takip edilen hasta sayısı 8, an itibari ile acil serviste değerlendirilen hasta sayısı sıfırdır” dedi.

Çorumlu vatandaşlardan sağlık kuruluşlarınca tespit edilen tedbirleri eksiksiz uygulamalarını, özellikle yurtdışından gelen, umre dönüşü yapan kişilerin belirlenen tedbir ve hijyen uygulamalarını kusursuz yerine getirmelerini beklediklerini vurgulayan Vali Mustafa Çiftçi, “Çok şükür ki ilimizde bu güne kadar virüs bulgusuna rastlanılmamıştır. Millet olarak alacağımız tedbirlerle bu hastalığın ilimize ve ülkemize zarar vermeden atlatılacağına canı gönülden inanıyoruz. Tüm Çorumlulara sağlık dolu, hastalıktan azade günler diliyoruz” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ