Çorum Mercek Haber

“Dokunulmazlık kadınların ve çocukların olmalı, vekillerin değil”

“Dokunulmazlık kadınların ve çocukların olmalı, vekillerin değil”

Gelecek Partisi Çorum İl Başkanı Gökhan Külcü, “bu ülkede dokunulmazlık milletvekillerinin değil çocukların ve kadınların olmalı” dedi.

Pınar Gültekin isimli genç kadının bir cinayet sonucu öldürülmesi nedeniyle bir açıklama yapan Külcü, yetkilileri, bu cinayetleri önleyecek, caydırıcı tedbirleri bir an önce almaları konusunda bir kez daha uyardıklarını kaydetti.

Gökhan Külcü, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Anneler, kaybolan kızlarının bulunmasından umudunu kesip, “inşallah acı çekmeden ölmüştür” diye dua ediyorsa; kopsun kıyamet…

Bugün acının ismi PINAR GÜLTEKİN.

Adil yargılama yapılmayıp; şüpheli, sanık ve katiller caydırıcı cezaları almadıkça, önleyici tedbirler uygulanmadıkça, kadınlarımızın yaşadığı şiddet, boyut değiştirerek devam ediyor.

Gelecek Partisi olarak, kadınların evlerinde, sokak ortasında öldürülmesinin bir rutin haline gelmesini kınıyor ve yetkililerin, gerekli tedbirleri alarak, kadın cinayetlerinin önlenmesini talep ediyoruz.

Yetkilileri, bu cinayetleri önleyecek, caydırıcı tedbirleri bir an önce almaları konusunda bir kez daha uyarıyoruz! Konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ