Çorum Mercek Haber

AK Parti’de kongreler “Merkez İlçe” ile başlıyor

AK Parti’de kongreler “Merkez İlçe” ile başlıyor

AK Parti Çorum İl Başkanı Av. Yusuf Ahlatcı, kongre sürecinin 22 Şubat’ta Merkez İlçe Kongresi ile başlayacağını bildirerek, kongreye Erhan Akar başkanlığında tek liste ile gidileceğini açıkladı.

AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Ahlatcı, Genel Başkan Yardımcısı ve geçmiş dönem Gençlik Kolları Genel Başkanı Fatih Şahin’in 7. Olağan Merkez İlçe Kongresi’ne katılmak üzere Çorum’a geleceğini söyledi.

Ahlatcı, “22 Şubat 2020 Cumartesi günü saat 11:00’da Atatürk Spor Salonu’nda yapılacak olan 7. Olağan Merkez İlçe Kongresi’nde mevcut başkan Erhan Akar 3. dönemine aday olacak. 4 yıldır merkez ilçe başkanlığı görevini yapan Akar, mevcut kongrede tek aday olarak seçime girecek” dedi.

Kongrede 30 asil, 15 yedek merkez ilçe yönetim kurulu üyesi seçileceğini belirten Ahlatcı, “Geçmiş dönem Gençlik Kolları İl Başkanlığı görevinde de bulunan Akar’ın kongresine katılmak üzere AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve önceki dönem Gençlik Kolları Genel Başkanı Fatih Şahin Çorum’a gelecek.

AK Parti’de kongre süreci 22 Şubat 2020 Cumartesi günü Merkez İlçe Kongresi ile başlayacak 29 Şubat’ta Mecitözü, 1 Mart’ta Alaca, 2 Mart’ta Boğazkale ilçe kongreleri şeklinde devam edecek. Tüm teşkilat mensuplarımızı ve tüm vatandaşlarımızı kongreye davet ediyorum. İnandığımız bu kutlu dava yolunda, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde memleketimiz, milletimiz ve şehrimiz için bundan önce olduğu gibi bundan sonra da gece gündüz demeden durmaksızın birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaya devam edeceğiz” açıklamalarında bulundu.

GEÇMİŞ DÖNEM BAŞKANLARA TEŞEKKÜR VE DAVET

AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Ahlatcı, partilerinde geçmiş dönemlerde görev yapan ilçe başkanlarına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gönderdiği teşekkür mektuplarını iletti.

İl Başkanı Ahlatcı, Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar ile birlikte geçmiş dönemde AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı yapan Haşim Ahlatçı ve Ünal Sarıoğlu’nu ziyaret etti. Ziyaretler sırasında İl Başkanı Ahlatcı, partilerinde görev yapmanın yanında inandıkları dava yolunda birlikte yürüyen ilçe başkanlarına Genel Başkan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gönderilen teşekkür mektubunu ileterek, 24 Şubat 2020 tarihinde Genel Başkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleri ile AK Parti Genel Merkezi’nde  geçmiş dönemde görev yapan tüm ilçe başkanlarına yönelik toplantı düzenleneceğini açıkladı. Toplantıya Çorum’dan da başta merkez ilçe olmak üzere tüm ilçelerde görev yapan geçmiş dönem ilçe başkanların katılacağını bildiren İl Başkanı Ahlatcı, ziyaret ettiği merkez ilçe başkanlarına da toplantı davetini iletti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ