Çorum Mercek Haber

“O bir melek yüzlü şeytandır, çok sinsidir”

“O bir melek yüzlü şeytandır, çok sinsidir”

Cumhuriyet Halk Partisi Çorum İl Başkan Yardımcısı Güngör Atak, Merkez İlçe Örgütü tarafından parti üyeliğinden düşürüldü.

Merkez İlçe Başkanlığına adaylığını açıklayan ve önümüzdeki günlerde yapılacak olan kongre için hazırlık çalışmalarını sürdüren Atak’ın parti üyeliğinden düşürülmesi şok etkisi yarattı.

PARTİDE KILIÇLAR ÇEKİLDİ

Güngör Atak’ın daha önce yazdığı ancak geri çektiği istifa dilekçesinin işleme konulmasıyla birlikte jet hızıyla parti üyeliğinden düşürülmesi, İl Başkanlığı ile Merkez İlçe Başkanlığı arasında yaşanan gerginlikleri de su yüzüne çıkardı.

Parti binasında basın toplantısı düzenleyen Merkez İlçe Başkanı İsmail Kalender, 80 köyde ve 11 mahallede delege seçimlerinin 3 gün gibi kısa bir süre içerisinde sandık konulmak suretiyle yenileneceğini bildirerek, parti içerisinde birtakım şer odaklardan ve karanlık ellerden bahsederek, partide kaos yaratılmak istendiğini öne sürmüştü.

Kalender’in açıklamasının ardından bir basın toplantısı düzenleyen Güngör Atak, parti üyeliğinden düşürülmesini eleştirerek, “bu karanlık eller, bu şer odaklar kimdir delikanlıca çık açıkla” çağrısı yaptı.

Atak, İsmail Kalender’i “melek yüzlü şeytan” olarak tanıtarak, bu şahsın partiye zarar veren davranışlar içerisine girdiğini ileri sürdü.

CHP İl Binasında Kemal Kılıçdaroğlu Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Güngör Atak, 18 Aralık’ta Merkez İlçe Başkanlığına Cumhuriyet Halk Partisi’nden istifa ettiğini belirten bir dilekçe verdiğini, çünkü delege seçimlerindeki usulsüzlüğü, partiye yakışmayan bazı davranışları tasvip etmediğini, istifa kararı aldığını, ancak daha sonra vazgeçip dilekçenin iptalini istediğini, ikinci bir dilekçe vererek üyeliğinin devam etmesini istediğini anlattı. Atak, ilk verdiği dilekçenin jet hızıyla işleme konulduğunu, ikinci dilekçenin yok sayıldığını söyledi.

“MERKEZ İLÇE BAŞKANI KALENDER, YOK HÜKMÜNDEDİR”

Güngör Atak, konuşmasında şu konulara değindi:

“Köylere gittiğimizde muhtarların ‘siz bizi delege bile yazmadınız, hangi yüzle gelip oy istiyorsunuz’ serzenişiyle karşılaştık. Bizler de muhtarlara delege seçimleri için köylere sandık koyacağımıza, kendilerini delege yazdıracağımıza söz verdik. Yaptığımız etkin çalışmalarla birlikte İl Genel Meclisindeki üye sayımızı artırdık.

Muhtarları delege yazdırmak istediğimizde Merkez İlçe Başkanımız, her ne hikmetse kendisinde büyük bir güç görerek ‘yazmam’ dedi. Bizler de bunun üzerine genel merkezle de görüşerek köylerde ve mahallelerde 5 üye bile olsa sandık koydurma kararı aldık.

Merkez İlçe Başkanı, düzenlediği basın toplantısında “şer odakları”, “karanlık eller” gibi ifadeler kullandı. Şer odakları dediği insanlar kimdir? Genel Başkanımıza baş kaldırıp, Muharrem İnce için imza veren İsmail Kalender midir? Yoksa Genel Başkanımız mıdır? Örgütlerden sorumlu Oğuz Kaan Salıcı mıdır? O da değilse Genel Sekreterimiz Muharrem Erkek midir? Eğer şer odakları bunlarsa, bugünden tezi yok, İsmail Kalender Merkez İlçe Başkanlığından uzaklaştırılmalıdır. Bu görevi yapma şansı artık kalmamıştır. Buradan Genel Başkanıma, örgütlerden sorumlu genel başkan yardımcımıza ve genel sekreterimize çağrı yapmak istiyorum: Eğer Merkez İlçe Başkanımız muhtarlarımıza “seni delege yaparsak hükümetten hizmet alma şansın kalmaz” diyerek korkutuyorsa, o merkez ilçe başkanını bugünden itibaren yok saymak durumundayız.

Her ne kadar şu anda üyeliğim olmasa da genel merkezle durumu görüştüğümde üyeliğimin hemen yapılacağını söylediler.

MELEK YÜZLÜ ŞEYTAN

15 gün kadar önce ben şu şahsa “melek yüzlü şeytan” dedim.

CHP’de görev yapmak çok zor. Çünkü maddi imkanlar sınırlı. Şeytanlık yaparak da biryerlere gelme şansımız yok. CHP, çok farklı, özgür bir parti. Bu partide 4 yıldır görev yapıyorum. Hiçbir Pazar günü ailemle birlikte pikniğe bile gidemedim. Ailemden fedakarlık yaparak parti çalışmalarını sürdürdüm. Ama İsmail Kalender tatiline gitti, Pazar günleri görev yapmadı. 4 yıldır bu partide yapmadığım görev kalmadı. Bundan asla pişman de değilim. Bu partinin üyesi olsam da, olmasam da çalışmaya devam edeceğim.

İsmail Kalender bir karanlık el arıyorsa önce kendisine bakmalı. Merdivenleri hızlıca çıkayım, il başkanı olayım, sonra da milletvekili olayım yok öyle…

Siyasi tecrübesi olan bazı büyüklerimiz “bu adam çok sinsidir” dedi. Hakikatten çok sinsiymiş. Bunu da öğrenmiş olduk.

11 mahalle ve 80 köyde delege seçimleri için sandık konuluyorsa, benim istifamın hatırına konuluyor. Ben delege olsam ne olur, ilçe başkanı olsam ne olur? Önemli olan CHP’nin hak ettiği delegelik sistemini uygulamaktı, onu da başardık.

Bugünden itibaren benim ve toplumun nazarında CHP Merkez İlçe Başkanı İsmail Kalender yok hükmündedir. Üyelerimizden rica ediyorum, İsmail Kalender hangi listeyi destekliyorsa o listeye kesinlikle destek vermesinler.

Karanlık el kimse delikanlıca çıksın söylesin. Çünkü onlardan gelen talimatı uygulamış bir il başkanı var.

Parti binamızın yeniden yapılmasında taşın altına bırakın elini, gövdesini koyan İl Başkanıma teşekkür ediyorum.”

Güngör Atak, toplantının sonunda “Allah, tüm toplumu İsmail Kalender gibi sinsi insanlardan korusun” diyerek dua etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ