Çorum Mercek Haber

Hurdacılar Sitesi, 6 ayda bitirilecek

Hurdacılar Sitesi, 6 ayda bitirilecek

S.S. Zanaatkarlar Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi tarafından Yaydiğin Köyü civarında yapımı devam eden site içerisinde faaliyet gösterecek olan “Hurdacılar” bölümünde hafriyat çalışması aralıksız sürüyor.

Çorum’a Türkiye’nin en modern bir sanayi sitesini kazandırmak için kolları sıvayan kooperatif yönetimi, Hurdacılar Sitesi’nde hummalı bir çalışma başlattı.

Kooperatif Başkanı Mustafa Fındıkçı, site içerisindeki inşaat çalışmalarının aralıksız sürdüğünü belirterek, hurdacılara ait iş yerlerinde de hafriyat çalışmasına başladıklarını ve Hurdacılar Sitesi’ni 6 ay gibi kısa bir sürede tamamlama hedefinde olduklarını kaydetti.

Çorum merkezde faaliyet gösteren hurdacıların sitenin tamamlanmasıyla birlikte artık burada faaliyet göstereceğini vurgulayan Fındıkçı, böylece şehrinde önünün açılacağını dile getirdi.

Hurdacı esnafına site içerisinde yaklaşık 50 dönüm yer ayrıldığını anlatan Mustafa Fındıkçı, 1.000 ve 1.500 metrekare alan olmak üzere 44 adet çok modern işyeri yapacaklarını söyledi.

Çorumlu esnafa sosyal donatılarıyla beraber modern ve çağın gerektirdiği şartlara uygun yeni işyerlerini biran önce tamamlamanın gayreti içerisinde olduklarını dile getiren Mustafa Fındıkçı, ayrıca 220 ve 221 adalara da temel beton atmaya başladıklarını kaydetti.

Amaçlarının Çorum merkezde dağınık bir şekilde faaliyet gösteren esnafları tek çatı altında toplamak olduğunu belirten Mustafa Fındıkçı, kendilerine inanan ve güvenen kooperatif ortaklarını asla mahcup etmeyeceklerini sözlerine ekledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ