Çorum Mercek Haber

9 muhtarın mazbatası iptal edildi

9 muhtarın mazbatası iptal edildi

Sungurlu’da 9 muhtarın mazbatası iptal edildi. 2 mahalle ve 7 köyde seçimler yenilenecek.

Yüksek Seçim Kurulu, Sungurlu İlçesinde 31 Mart’ta yapılan seçimlerde 2 mahalle ve 7 köyde seçilen muhtarların seçilmeye engel durumları olduğu gerekçesiyle mazbatalarını iptal ederek, 2 Haziran’da seçimlerin yenilenmesi kararını aldı.

Yüksek Seçim Kurulu, yaptığı incelemede; ilçe merkezinde Sunguroğlu Mahallesi mMuhtarı Sedat Akay ve Fevzipaşa Mahallesi Muhtarı Ali Yiğitoğlu ile ilçeye bağlı Dayıncık Köyü Muhtarı Dilaver Kürbüz, Yenihacılarhanı Köyü Muhtarı Ümit Akkaş, Oğlaközü Köyü Muhtarı Engin Yollu, Küçükincesu Köyü Muhtarı İsmail Çağmaoğlu, Aşağı Beşpınar Köyü Muhtarı Tuncay Bilim, Mahmatlı Köyü Muhtarı Mehmet Güleçyüz ve Kaledere Köyü Muhtarı Erol Kesekler’in seçilmeye engel mahkûmiyetlerinin bulunduğunu tespit etti. Kurul, bu muhtarların mazbatasını iptal ederek, 2 Haziran’da bu seçim bölgelerinde yeniden muhtarlık seçimi yapılmasına karar verdi.

Diğer taraftan Yüksek Seçim Kurulu, bazı köy ve mahallelerde ihtiyar heyetine seçilen 12 kişinin de çeşitli nedenlerden dolayı seçilmeye engel durumlarının olduğunu tespit ederek mazbatasını iptal etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ