Çorum Mercek Haber

Guinness Rekorunu Çorum’a getirenlere başarı belgesi

Guinness Rekorunu Çorum’a getirenlere başarı belgesi

Çorum’da ‘Geleceğe Nefes’ etkinliği kapsamında 303 bin 150 adet fidan dikimi ile Çorum’un adının Guinness Rekorlar Kitabı’na yazılmasında emeği geçenlere Çorum Valisi Mustafa Çiftçi tarafından başarı belgesi verildi.

Vali Mustafa Çiftçi, beraberinde Vali Yardımcıları Recep Yüksel ve Murat Çağrı Erdinç ile birlikte Çorum İşletme Müdürlüğü’ne gerçekleştirdiği ziyaretinde Bölge Müdürü Halil Oflu, İşletme Müdürü Halil Kısacık ve personel tarafından karşılandı.

Çorum İşletme Müdürü Halil Kısacık tarafından yürütülen ve tamamlanan çalışmalar hakkında bilgilendirme yapılmasının ardından İşletme Müdürlüğü sosyal tesislerinde belge dağıtım töreni düzenlendi.

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi; 11 Kasım 2019 tarihinde tek bir alanda 303 bin 150 adet fidan dikimi ile Endonezya’ya ait olan 1 saatte kişi sınırlaması olmaksızın en fazla fidan dikme dünya rekorunun Çorum’da 3 bin kişiyle 303 bin 150 fidan dikimi ile kırıldığını belirterek, “rekorun Türkiye ve Çorum adına tescil ettirilmesindeki gururun Çorum’a, insanımıza ve memleketimize yaşatılmasında en büyük pay şüphesiz ki muhterem Cumhurbaşkanımıza aittir. Ayrıca Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli, Orman Genel Müdürlüğü mensupları, yerelde Çorum Belediyemiz, İl Özel İdaremiz, Orman İşletme Müdürlüğümüz, Emniyet ve Jandarma Teşkilatımız, Üniversitemiz, Kamu Kurum ve Kuruluşlarımız, Sivil Toplum Kuruluşlarımız ile halkımız da elinden gelen her türlü imkânı seferber etmişlerdir. Hepsine ayrı ayrı şükranlarımızı sunuyor, sonucun Çorum’a ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyor emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmanın ardından Vali Çiftçi tarafından başarının elde edilmesindeki; yönetim organizasyon, plan, program ve sevk ve idaresinde görev alan idarecilere ve personele başarı belgeleri takdim edildi.

Orman Bölge Müdürü Halil Oflu; “ülkemizin ve Çorum’un Guinness Rekorlar Kitabı’na adının yazdırılmasında Valimiz Mustafa Çiftçi’nin destek ve yol göstericiliği, Vali Yardımcılarımız tarafından sağlanan kamu kurumları arası istişare ve işbirliği, İl Özel İdaresi yöneticilerimiz ve belediyelerimiz tarafından vatandaşlarımızın tören alanlarına sorunsuz şekilde ulaşabilmesinin sağlanması, vatandaşlarımızın da tek yürek, tek bilek olarak fidan seferberliğine katılması başarıyı getirmiştir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ