Çorum Mercek Haber

“Atatürk, bağımsızlık mücadelemizin lideridir”

“Atatürk, bağımsızlık mücadelemizin lideridir”

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, gelişmiş kurumları, güçlü savunması ve dinamik insan gücüyle geleceğe daha güvenle bakan, medeniyet yolunda ilerlemesini kararlılıkla sürdüren Türkiye Cumhuriyeti’nin, Atatürk’ün bize bıraktığı en kıymetli eser olduğunu vurguladı.

Vali Çiftçi, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü nedeniyle yayınladığı mesajda şöyle dedi:

“Bağımsızlık mücadelemizin lideri, Türkiye Cumhuriyeti’nin bânisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vefatının 81. yılında milletçe anıyoruz.

İstiklâl Savaşımızda milletimize önderlik ederek Anadolu’yu yeniden vatan haline getiren, milleti kendi iradesine ve istikbâline sahip çıkmaya çağıran Gazi Paşa’nın kurduğu Cumhuriyetin 96. yılını hep birlikte kutladık.

Gelişmiş kurumları, güçlü savunması ve dinamik insan gücüyle geleceğe daha güvenle bakan, medeniyet yolunda ilerlemesini kararlılıkla sürdüren Türkiye Cumhuriyeti, O’nun bize bıraktığı en kıymetli eseridir. Devletimiz dünden daha güçlü ve müreffehtir. İnanıyorum ki, tarihin öznesi olma yolunda Malazgirt’te başlayan 1000 yıllık kutlu yolculuğumuz, duraklamadan devam edecek ve ilelebet sürecektir.

Bu vesileyle, vatanımızın kurtuluşu ve devletimizin yeniden kuruluşunda emekleri ve gayretleri olan tüm devlet ve siyaset adamlarımızı, millet ve vatan uğrunda canlarını veren tüm şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla yâd ediyoruz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ