Çorum Mercek Haber

Belediye otobüsleri kamera ve takip sistemi ile izleniyor

Belediye otobüsleri kamera ve takip sistemi ile izleniyor

Çorum Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından mahalle muhtarlarıyla ulaşıma yönelik bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya Belediye Başkan Vekili Lemzi Çöplü, Ulaşım Hizmetleri Müdürü M.Nuri Burhan, Muhtarlıklar Müdürü Mustafa Kanat, Minibüsçüler ve Taksiciler Odası Başkanı Mehmet Gayretli, Hitit Ulaş Yönetim Kurulu Başkanı Arap Ballı ve mahalle muhtarları katıldı.

Toplantıda Çorum içerisinde kullanılan toplu taşıma araçlarının güzergah bilgilerinin yanı sıra çalışma saatleri hakkında geniş bilgi verildi.

Belediye Başkan Vekili Lemzi Çöplü, mahalle muhtarlarına toplu taşıma ile ilgili gelen istek ve şikayetlerle ilgili toplantı gerçekleştirdiklerini ve çözümü noktasında gerekli çalışmaları yapacaklarını ifade etti.

64 ARAÇ VE 130 ŞOFÖRLE GÜNLÜK 735 SEFER YAPILIYOR

Çöplü, “ilimiz içerisinde sabah 06.30 ile 23.30 arasında toplam 29 hat, 46’sı yeni, 18’i eski olmak üzere toplam 64 araç ve 130 şoförle günlük 735 sefer yapılmakta. Toplu taşımada kullandığımız otobüslerin tamamında kamera ve takip sistemi bulunmakta ve araçlar hem kameradan hem de takip sisteminden izlenmektedir. Muhtarlarımıza otobüslerin geçtiği güzergahlarımız tek tek harita üzerinde gösterildi. Öte yandan vatandaşlarımızdan hem bize, hem de muhtarlarımıza gelen talepler doğrultusunda güzergahlarda iyileştirmeler yapacağız. Hemşehrilerimize daha güzel bir toplu taşıma hizmeti sunmak için çalışmalarımızı titizlikle sürdürüyoruz. Önceliğimiz toplu taşımada vatandaş memnuniyeti” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ