Çorum Mercek Haber

Çorum’a KOBİ Hastanesi kurulacak

Çorum’a KOBİ Hastanesi kurulacak

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Öztürk, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler (KOBİ)’lerin sorunlarına çözüm üretmek amacıyla “KOBİ Hastanesi” kuracaklarını açıkladı.

Rektör Öztürk, üniversite hakkında genel değerlendirmelerde yapmak ve ilerleyen dönemlerde hayata geçirilmesi planlanan projeler hakkında bilgi paylaşımında bulunmak üzere yerel ve yaygın basın temsilcileriyle bir araya geldi.

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, göreve geldiği 5 aylık süreci değerlendirdi.

Öztürk, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler (KOBİ)’lerin sorunlarına çözüm üretmek amacıyla “KOBİ Hastanesi” kuracaklarını açıkladı.

Ticaret ve Sanayi Odası ile birlikte hayata geçirecekleri ‘KOBİ Hastanesi’ne ilişkin bilgiler veren Öztürk, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin ticari faaliyetlerini sürdürmesine yardımcı olmak üzere arayışa girdiklerini ifade etti. Öztürk, akademisyenlerin teklifiyle TSO bünyesinde ‘KOBİ Hastanesi’ kuracaklarını açıklayarak, burada KOBİ’lerin yaşadıkları sorunlara alanında uzman akademisyenlerin rehberliğinde çözüme kavuşturmayı hedeflediklerini kaydetti.

Hasta-doktor mahremiyetinde olduğu gibi KOBİ Hastanesi’nde firmaların bilgileri korunacak ve üçüncü kişilerle paylaşılmayacağını vurgulayan Öztürk, firma yetkilileri ve uzmanlar arasında mahremiyet sözleşmesi imzalanacağını, işletmelerin sorunlarını çözecek bir ortam oluşturacağını açıkladı.

Proje kapsamında hizmet verilecek alanlarla ilgili de açıklamalarda bulunan Rektör Öztürk, “Finansal araçları kullanmayı bilmeyen veya herhangi bir hukuki süreçle ilgili tıkanma yaşayan ya da kamu teşviklerinden nasıl yararlanabileceği, nasıl proje yazabileceği konularında fikir sahibi olmayan firmalara akademisyenlerimiz destek verecek. Burada firmaların sıkıntılarını çözecek, çözüme yardımcı olacak mekanizma kurulacak.

Kliniklerdeki gibi bire bir tedavi uygulanacak. Bu gibi destekler olmadığı için kapanmak durumunda yada işi terk etmek durumunda olan işletmelere destek olacağız. Bu konuda adımlar atacağız. İş dünyamıza özellikle Çorumlu iş adamlarından gelen teklifleri değerlendirerek gerekli açılımları yapacağız” şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ