Çorum Mercek Haber

Şahiner, mazbatasına kavuştu

Şahiner, mazbatasına kavuştu

Sungurlu’da 31 Mart yerel seçimlerinde İYİ Parti’den Belediye Başkan adayı olan mevcut Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, 10 gün sonra mazbatasına kavuştu.

31 Mart seçimlerinde 8 bin 516 oy alarak en yakın takipçisi Ak Parti Belediye Başkan adayı İlyas Özkan’a 260 fark atan Başkan Şahiner, kesin olmayan sonuçlara göre Belediye başkanlığını kazanmıştı. Ak Parti ve MHP İlçe Başkanlığı, seçimlerde geçersiz oyların yeniden sayılmasına itiraz etmiş, 807 olan geçersiz oylar tekrar sayılarak Başkan Şahiner oyunu 8 artırarak arada ki farkı 264’e çıkarmıştı.

Ak Parti ve MHP daha sonra, önce ilçe seçim kuruluna, daha sonra il seçim kuruluna, son olarak da YSK’ya başvurarak tüm oyların yeniden sayılmasını istemiş, 3 kurumdan da ret cevabı gelmesiyle mazbatasını almasının önünde bir mani kalmadı.

YSK’nın da ret cevabından sonra önünde bir mani kalmayan Başkan Şahiner, 10 gün sonra mazbatasını almak için ilçe seçim kuruluna gitti.

İYİ Parti İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, İlçe Başkanı Fazlı Koçak, İl Genel ve Belediye Meclis üyeleri ve kalabalık bir grup ile birlikte ilçe seçim kuruluna giden Başkan Şahiner, mazbatasını Hakim Berna Boyrazoğlu Yelken’den aldı.

“BEN ZORLUKLARI SEVERİM”

İlçe seçim kurulundan mazbatayı alan Başkan Şahiner, kalabalık bir grup ile Sungurlu Belediyesine gitti. Burada vatandaşlara hitap eden Başkan Şahiner, “Sizlerin desteğiyle, Cenabı Allah’ın takdiriyle 2. dönemi bize nasip etti. Amacımız, gayemiz her zaman Sungurlu’ya hizmet oldu. Sizlerin bana vermiş olduğu destek ile 31 Mart’ta taçlandırmış olduk. Allah nice hayırlı hizmetleri sizler ile birlikte yapmayı nasip etsin. Biz her zaman şunu istedik. Hakkımızda hayırlısı ise bize nasip et dedik. Benimde kaderim 1. dönemde de meclisi vermediniz, 2. dönemde de meclisi vermediniz. Şahiner sen biraz daha çalış dediniz herhalde. Ama ben zorlukları severim. O Meclisimiz ile birlikte güzel hizmetler edeceğiz inşallah” dedi.

“31 Mart’ı geride bıraktık itiraz süreçlerini başlattılar” diyen Şahiner, “Önce ilçe seçim kuruluna başvurdular geçersiz oyları saydırdılar. 8 oyumuz daha arttı. Daha sonra oyların tamamının sayılması için il seçim kuruluna, son olarak da YSK’ya başvurdular. Hepsinden ret cevabı aldılar. Ama söz verdim. Kendisi de kabul ederse 23 Nisan’da 10 dakikalığına  koltuğumu ona bırakacağım, hevesini bari alsın. Birlik olalım istedim. Seçimler geçer, germeyelim ortamı dedim ve biz bunu savunduk. Ve Cenabı Allah’ın takdiri, sizlerin desteğiyle seçimi tekrar kazandık. İnşallah Sungurlu’ya sizler ile birlikte daha çok hizmetimiz olacak. Ama şunu da unutmayın Sungurlu’yu parçalamaya, bölmeye, Sungurlu’da fitne ve fesat çıkartmaya, Sungurlu’nun hakkını yemeye ne gücü yeter, ne de cesareti yeter. Belediye dün de sizindi, bugünde sizin. Ekibimle birlikte sizlere 24 saat hizmet etmeye hazırım” ifadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ