Çorum Mercek Haber

Çorum’da 109 toplanma alanı belirlendi

Çorum’da 109 toplanma alanı belirlendi

Türkiye’de afetlere hazırlık kültürünün yerleşmesi için AFAD tarafından hayata geçirilen “Afetlere Hazırlık Yılı” başladı.

Konuyla ilgili olarak Çorum Valiliği tarafından yapılan açıklamada, afetlere hazırlık yılı kapsamında yapılan çalışmalar ile Çorum’da acil durumlarda 50’si merkezde olmak üzere toplam 109 toplanma alanı belirlendiği bildirildi.

Açıklamada şu bilgiler verildi:

“T.C. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca; afetlere dirençli bir Türkiye için toplumda önlem alma kültürünü önceleyen zihinsel dönüşümü gerçekleştirmek ve vatandaşların afetlerde güvende kalabilmeleri için afetlere hazırlık yılı çalışmaları başlatılmıştır. 12 ayda, 12 temayı kapsayan Afetlere Hazırlık Yılı Ekim ayı için “Afet ve Acil Durum Toplanma Alanları “teması belirlenmiştir.

Toplanma Alanı; afet ve acil durumlar sonrasında geçici barınma merkezleri hazır olana kadar geçecek süre içerisinde yaşanacak paniği önlemek ve sağlıklı bilgi alışverişini sağlamak amacıyla halkın tehlikeli bölgeden uzaklaşarak toplanabileceği güvenli alanlardır.

İlimizde de 50’si merkezde olmak üzere toplam 109 toplanma alanı belirlenmiştir. Vatandaşlarımız kendilerine en yakın afet ve acil durum toplanma alanlarını turkiye.gov.tr adresinden öğrenebilirler.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ