Çorum Mercek Haber

Traktörcülerin sorunları masaya yatırıldı

Traktörcülerin sorunları masaya yatırıldı

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, traktörcüler sitesi esnafla bir araya geldi.

Belediye Başkan Yardımcıları İsmail Yağbat, Lemzi Çöplü, Turhan Candan, Zübeyir Tuncel, Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte traktörcüler sitesi esnafı ile sabah kahvaltısında bir araya gelen Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, esnafın istek ve taleplerini dinledi.

Belediye Başkanı Aşgın, esnafa her zaman önem verdiklerini belirtti. Esnafın daveti üzerine Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri ve bazı birim müdürleri ile birlikte istek ve talepleri dinlemeye geldiklerini belirten Aşgın, esnafın önemine değindi.

Aşgın, “Geçtiğimiz hafta Ahilik Haftasını kutladık. Sizler de bizler için ahilersiniz. Bizim medeniyetimizin önemli mihenklerisiniz. Esnaf bizim bel kemiğimizdir. Şehrimiz ekonomik, sosyal ve kültür olarak bir adım öne gidecekse bu esnaflarımızın sayesinde olacak. Sizlerin kendinize “Biz varsak Çorum var, biz yoksak Çorum yok o yüzden çok çalışmamız lazım, çok gayret göstermemiz gerekiyor” demeniz lazım” dedi.

Kendisinin de galerici esnafı içerisinde yetiştiğini belirten Aşgın, “Uzun yılar galerici esnafınızın içerisinde yer aldım. Okul eğitimimizi aldık ama en güzel eğitimi biz esnaf içerisinde aldık. Bugün az kazanabiliriz, yarın ise çok kazanabiliriz. Heyecanla, aşkla, şevkle çalışmaya devam etmeliyiz. Biz Çorum halkının da sizlerinde emrindeyiz. Çok güzel bir sitemiz var. Eksikliklerle ilgili belediye olarak elimizden gelen desteği vereceğiz. Şehrin güzelleşmesi topyekun olur. Sadece caddelerin, mahallelerin güzelleşmesiyle olmaz. Esnafın, sanayinin, sitelerin güzelleşmesi gerekir. Ahilik haftanızı tebrik ediyorum. Davetiniz için de teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Daha sonra bir konuşma yapan Traktörcüler Sitesi Kooperatifi Başkanı Bekir Korkmaz, kendilerine gösterdiği ilgiden dolayı Başkan Aşgın’a teşekkür etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ