Çorum Mercek Haber

“Kenar semtler hizmetten payını alacak”

“Kenar semtler hizmetten payını alacak”

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, kenar semtlerin sorunlarının çözüleceğini ve gereken hizmetin götürüleceğini belirterek, “Gözden ırak olan asla gönülden ırak değildir. Önemli olan gönül yakınlığıdır” dedi.

Çorum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler şehrin değişik noktalarında çalışmalarını sürdürürken, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın çalışmaları inceledi, vatandaşlarla sohbet etti. Kamışlıevler, Bayat Mahallesi ve Çiftlik Çayırı sokaklarda devam eden çalışmaları inceleyen Belediye Başkanı Aşgın, yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

25 YILDIR HİÇBİR BELEDİYE BAŞKANI UĞRAMAMIŞ

Kamışlıevler sokaklarda devam eden asfalt çalışmalarını inceleyen Aşgın’a  vatandaşlardan da olumlu tepki geldi. Beraberinde mahalle muhtarı Ümit Patır ve birim amirleri ile inceleme yapan Aşgın’a mahalle sakinleri teşekkür etti. Yaklaşık 25 senedir mahallelerine hiç kimsenin gelmediğini belirten mahalle sakinleri, “buralar çamur içerisindeydi. Otobüse binerken bile ayağımıza poşet bağlamak zorunda kalıyorduk. Allah sizden razı olsun” dediler.

Belediye Başkanı Aşgın, göreve vatandaşa hizmet için geldiklerinin altını çizdi.  Kamışlıevler sokaklarda bir çocuk parkı ihtiyacının olduğunu da belirten Aşgın, “önce mahalle sakinlerimizi çamurlu yoldan kurtaracağız. Daha sonra ise mahallemizde bir park olmadığını tespit ettik. Yerini belirlediğimiz bölgeye bir çocuk parkı yapacağız. Diğer mahallelerdeki çocuklar nasıl parklarda gülerek oynayarak büyüyorlarsa, bu mahallemizdeki çocuklarımız da oynayarak, gülerek, eğlenerek büyüyecek. Bundan sonra bizim bir ayağımız burada olacak” dedi.

dav

“GÖZDEN IRAK OLAN, GÖNÜLDEN DE IRAK OLMAYACAK”

Bayat Mahallesinde de çalışmaların devam ettiğini belirten Aşgın, “Bayat Mahallesi bizim 15. mahallemiz. Burada da bir takım çalışmalara ihtiyaç vardı. Adayken Çorum’da kenar mahalle kalmayacak demiştik. Bütün mahallelerimize eşit ve adil olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Gözden ırak olan asla gönülden ırak değildir. Önemli olan gönül yakınlığıdır.  Bayat mahalle muhtarımız bütün sorunları bizlere iletiyor biz de çözümü noktasında elimizden geleni yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Daha sonra ise Çiftlik Çayırı sokaklarda devam eden asfalt çalışmalarını inceleyen Belediye Başkanı Aşgın, asfalt çalışmasını sürdüren personele kolaylıklar diledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ