Çorum Mercek Haber

Kurbanlıklar görücüye çıktı

Kurbanlıklar görücüye çıktı

Kurban Bayramına sayılı günler kala kurbanlıklar görücüye çıktı.

Sungurlu’da ilçe merkezi ile köylerde bulunan besiciler, hayvanlarını pazara getirmeye başladı. 

Her hafta Perşembe günleri Baktat Tesisleri karşısında kurulan hayvan pazarına getirilen kurbanlık küçük ve büyükbaş hayvanlar alıcı bekliyor.

Manda, simental ve montofon cinsi büyükbaş ile koyun ve keçi gibi küçükbaş kurbanlıklar, vatandaşların ilgisine sunuldu. Pazarda satıcılar ile alıcılar arasında sıkı pazarlıklar yaşanmaya başladı.

Satıcılar, fiyatların geçtiğimiz yıl seviyesinde olduğunu belirtirken, alıcılar ise fiyatların yüksek olduğunu ifade etti.

Kurban satıcıları, Kurban Bayramına sayılı günler kalmasına rağmen alıcının olmadığını ve kurbanlık alacak olan vatandaşların arife gününü beklediğini belirttiler. 

Kurbanlıklarını özenle bakarak bayrama hazırlayan satıcılar, “Küçükbaş kurbanlıkların fiyatları geçtiğimiz yıl seviyesinde. Geçtiğimiz yıl da hayvanların büyüklüğüne göre 700 ila 1500 TL arasında satmıştık. Bugün de aynı seviyede. Vatandaş genelde kurbanlığını arife günü almayı uygun buluyor. Çünkü kurbanlığına bakacak yeri olmadığı için tercihini bu yönde kullanıyor. Bazı vatandaşlar da biraz daha ucuz hayvan bulma düşüncesi ile bekliyor. Fiyatlar normal seyirde. Alıcı daha uygun fiyatla kurbanlık bulma savaşında. Üretici ise fiyatların geçtiğimiz yıl fiyatlarında seyretmesi nedeni ile fiyatları artırmak istiyor, emeğinin karşılığını almak istiyor. Pazarda her keseye uygun fiyatta kurbanlık bulmak mümkün” diye konuştular. (Sungurlu Gazetesi)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ