Çorum Mercek Haber

Belediyeden Kurban Bayramı tedbirleri

Belediyeden Kurban Bayramı tedbirleri

Çorum Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde vatandaşların huzur içerisinde bayram geçirmeleri için gerekli önlemleri aldı.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Hemşehrilerimizin rahat bir şekilde bayramlarını yapmaları için önlemlerimizi aldık. İlgili birimlerimiz bayram boyunca hemşehrilerimizin hizmetinde olacak. Temizlik İşleri Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü ve Veteriner İşleri Müdürlüğü Personelimiz bayram süresince 24 saat görevinin başında olacak. Su arıza, kanalizasyon ve arıtma tesislerinde nöbetçi personel bulunduracağız” dedi.

Başkan Aşgın, Kurban Bayramı’nda vatandaşların istek ve şikâyetlerini Alo Zabıta 153 numaralı telefonlara bildirmelerini istedi.

KURBAN KESİM YERLERİ BELİRLENDİ
Çorum Belediyesi, Kurban Bayramı‘nda vatandaşların kurbanlıklarını kesebilecekleri yerleri belirledi.  8 bölgede yapılacak kesim işlemleri için çalışmalarını hızlandıran Çorum Belediyesi Kurban kesim yerlerini arife günü kesime hazır hale getirecek.

Yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle Belediyenin kurban kesim yerleri ve bayram tedbirleriyle ilgili çalışmalarını başlattıklarını ve bu çalışmaların büyük oranda tamamlandığını söyleyen Belediye Başkanı Aşgın, “Alt yapısı Çorum Belediyesi tarafından hazırlanan 8 farklı bölgede bulunan kurban kesim yerleri oluşturduk. Mimar Sinan Mahallesi (Sevgi Evleri yanı), Bahçelievler Mahallesi (Mehmet Akif Ersoy 1. Cadde, Sülüklüevler 38. Sokak ve Sülüklüevler 48. Sokak kesiştiği noktadaki park alanı), Buharaevler Mahallesi (Buhara 5. Cadde. Recep Yazıcıoğlu Parkı kuzeyi), Ulukavak Mahallesi (Çam Değirmeni 19 ve 10 sokakların kesiştiği nokta), Ulukavak Mahallesi (İkbal Kent arkası Çiftlik Çayırı 35. Sokak) ve İskilip yolu üzeri Yeni Hayvan Pazarı kurban kesim yeri olarak belirledik. Kesim alanlarına et askı sehpaları ve küçük çadırlar da kuracağız. Etlerin parçalanması için kütükler de dağıtacağız” dedi.

HAYVAN PAZARINDA İKİ KESİM YERİ BELİRLENDİ

Başkan Agşın, “Hayvan Pazarının yanında bulunan yeni mezbahamızın geçici kabulü yaptık. Deneme kesimleri ve eksikliklerin tespit edilmesi devam etmekte. Bu nedenle Kurban Bayramı’nda mezbaha hizmet vermeyecek. Firma çalışmalarına devam ediyor. Tekrar deneme kesimleri sorunsuz bir şekilde gerçekleştiği zaman hizmete açacağız. Vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için biz de hayvan pazarımızın içerisinde bir tane olan kurban kesim yerini ikiye çıkarttık” şeklinde konuştu.

KURBAN BAYRAMINDA ÜCRETSİZ POŞET DAĞITILACAK
Kurban Bayramı’na yönelik el ilanları, kurban kesim yerlerinin nereler olduğunu belirten pankartları hazırlandığını ifade eden Başkan Aşgın, vatandaşları bilgilendirme çalışmalarının yanında kurban atıklarının çevreye atılmaması için tüm camilerde bayram namazı sonrasında ücretsiz poşet dağıtacağını duyurdu.

BELEDİYE, KESİM YERLERİNDE PERSONEL GÖREVLENDİRECEK
Çorum Belediyesi, vatandaşların kurbanlarını rahatça kesebilmeleri için kesim merkezlerinde personel görevlendirilecek. Görevlendirilen personel, kesim noktalarının temizliği ve oluşacak diğer sorunlarla ilgili müdahalelerde bulunacak. Çöp toplama araçları da kurban atıklarını toplamak için aralıksız olarak çalışmalarını sürdürecek.

HAYVAN PAZARI 1 AĞUSTOS İTİBARİYLE SÜREKLİ AÇIK
Vatandaşların kurbanlık alımlarını kolaylaştırmak üzere İskilip Yolu 5. Km’de bulunan Çorum Belediyesi Hayvan Pazarı, 1 Ağustos itibariyle açılacak ve bayramın son gününe kadar sürekli açık olacak. Hayvan yetiştiricileri ile alıcıları en güvenli ortamda buluşturmak adına böyle bir karar aldıklarını belirten Başkan Aşgın, hayvan pazarı haricinde her hangi bir yerde hayvan satışının kesinlikle yasak olduğunu söyledi. Aşgın, olası bir durumda zabıta ekiplerinin hayvan pazarı dışında yapılan alışverişe müdahale edeceğini ve cezai işlem uygulanacağını vurguladı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ