Çorum Mercek Haber

Körücek şenlendi

Körücek şenlendi

Körücek Köyü şenlikleri, bu yıl da oldukça coşkulu geçti. Olgunluk içinde tamamlanan şenliklere siyasilerin ve bürokratların ilgisi yoğun oldu.

Çorum’un Mecitözü İlçesi Körücek Köyü Dayanışma ve Kalkındırma Derneği tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen dayanışma şenliği ve piknik, bu yıl da yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Köy muhtarlığı ve dernek yönetiminin birlikte organize ettiği etkinlikte bir araya gelen köylüler, birlik-beraberlik mesajı verdi.

İzmir, İstanbul, Ankara gibi şehirlerin yanı sıra yurt dışında bulunan Körüceklilerin bir araya geldiği piknik, akşam geç saatlere kadar devam etti.

Şenlik programına; AK Parti Çorum Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, Mecitözü Kaymakamı İlyas Öztürk, İl Genel Meclis Üyeleri Mehmet Bektaş, Suat Atalay, Özcan Çetin, Çorum Muhtarlar Federasyonu ve Merkez Köy Muhtarları Derneği Başkanı Zeki Oral, AK Parti ve CHP’li yöneticiler, Mecitözü – Sorkoğlan Köyü Muhtarı Selahattin Atak, Konaç Köyü Muhtarı Haydar Erçelik, Üçköy Derneği Başkanı Murat Baba, İl Özel İdaresi Şefi Remzi Pektaş, kamu kurumları ile sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Şenlik programına katılan Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, köylülerin sorun ve taleplerini dinleyerek yapılabilecek çalışmalar hakkında bilgi verdi. Ceylan, piknik yapan vatandaşları ziyaret ederek sohbet etti. Yoğun ilgiyle karşılanan Ceylan, Çorum’un tüm renklerini kucakladıklarını, herhangi bir sorun veya ihtiyaç duyulması halinde herkes için elinden gelen desteği sağlayacağını vurgulayarak, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.

Köy parkında düzenlenen pikniğe katılan yerel sanatçılar, katılımcılara zaman zaman duygulu, zaman zaman da coşkulu saatler yaşattı.

Köylüler ve davetliler, güzel bir havada piknik yaparak bol bol sohbet ettiler.

Şenliğe Çorum’un sevilen sanatçısı Filiz Ak, türküleriyle renk kattı.

Solist Filiz Ak, Özgür Öztürk’ün bağlaması, Ramazan Kubat’ın orgu eşliğinde söylediği türkülerle katılımcıları coşturdu.

Köyün genç yeteneklerinden Emre Özçetin’in de sahne alarak türküler söylediği etkinliğin sunuculuğu ise Erdener Özçetin üstlendi.

Köy Muhtarı İlhan Topcu ile Körücek Köyü Dayanışma ve Kalkındırma Derneği Başkanı Hikmet Yavuz ve yönetim kurulu üyelerinin organizesi ile düzenlenen etkinlik sırasında köyde yapılan çalışmalar ve hayata geçirilmesi planlanan projeler değerlendirildi.

Şenlik sırasında bir konuşma yapan Dernek Başkanı Hikmet Yavuz, amaçlarının köy halkı arasında birlik ve beraberliği sağlamak, dayanışmayı artırmak olduğunu belirterek, Körüceklileri bir arada bulmaktan memnuniyet duyduklarını söyledi. Köyde çok güzel hizmetler yapıldığının altını çizen Yavuz, muhtarlık-dernek işbirliği ile hizmetlerin artarak devam edeceğini, bu çerçevede hayırsever vatandaşların, siyasilerin, bürokratların ve köy halkının da desteğini beklediklerini kaydetti.

Muhtar İlhan Topcu ise şenlik programına katılan herkese teşekkür ederek, yapılan hizmetlere sahip çıkılmasını, başka hizmetlerin getirilmesi için de muhtarlığa ve dernek yönetimine yardımcı olunmasını istedi.

Piknik havasında düzenlenen etkinlik sırasında katılımcılar, halay çekerek, çeşitli oyunlar oynayarak buluşmayı renklendirdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ