Çorum Mercek Haber

Şehitlik belediyeye emanet

Şehitlik belediyeye emanet

Çorum Belediyesi, şehit yakınlarını ve tüm Çorumluları mutlu edecek bir hizmet alanına daha imza attı.

Belediye sınırları içerisindeki şehitliklerin ve şehit mezarlarının bakımlarını artık belediye yapacak.

Çorum Belediyesi’nin sınırları içerisinde yer alan şehitlik ve şehit mezarlarının bakımını Çorum Belediyesi’nin yapması hususunda gerekli protokol Çorum Valisi Mustafa Çiftçi ile Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın arasında imzalandı.

Şehitlik mertebesinin peygamberlikten sonraki en yüce mertebe olduğunu hatırlatan Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Zaman zaman bizlere şehit mezarlarının temizliği konusunda talepler geliyordu. Biz de ziyaretlerine gittiğimiz zaman onların şanına yaraşır bir kabir bakımıyla karşılaşmıyorduk. Bu memleket için canlarını, kanlarını hiçe sayarak şahadet şerbetini içen şehitlerimizin kabirlerinin yeterince temiz, bakımlı olmaması bizim vicdanımızı rahatsız etti. Sayın Valimizle görüşerek, ‘Belediye olarak bu temizliği ve bakımı yapmaya gönüllüyüz’ dedik, gerekli hazırlıkları yaparak Valiliğimizle bu hususta bir protokol imzaladık” dedi.

Aşgın, “Şehitlik gibi yüce bir makama biz ne yapsak az kalır, onlara borcumuzu hiçbir vefa örneğiyle ödeyemeyiz. Şehitlerimizin ruhu şad olsun, gazilerimize Rabbim, sağlıklı, uzun ömürler ihsan eylesin”  şeklinde konuşarak, onların hizmetkarı olmaktan onur ve kıvanç duyduklarını ifade etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ