Çorum Mercek Haber

“15 Temmuz şanlı direnişin yıldönümü”

“15 Temmuz şanlı direnişin yıldönümü”

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

15 Temmuz’un milletimizin ve devletimizin maruz kaldığı en büyük ihanete karşı şanlı direnişin yıldönümü olduğunu kaydeden Vali Çiftçi, Türkiye’nin 15 Temmuz gecesi tarihinin en alçak, en kanlı, en hain darbe girişimiyle karşılaştığını vurguladı.

Vali Çiftçi, açıklamasının devamında şunları dile getirdi:

“Aziz milletimizin geleceğini ipotek altına almak isteyen Fetullahçı Terör Örgütü kırk yıllık ihanet tertibatının en kanlı ayağını o gece sergilemiş ve milletin vergisi ile alınan silahlar, tanklar, uçaklar ve helikopterlerle yine milletin canına, birliğine, dirliğine kastetmiştir.

Tanklar milletin üstüne sürülürken, milli iradenin tecelligâhı bombalanırken, namlular sivillere ölüm kusarken ve hainler beyhude tuzaklar kurarken, Cumhurbaşkanımız Muhterem Recep Tayyip Erdoğan’ın gecenin karanlığını delip geçen kararlı sesi hepimiz için umut olarak; gün doğmadan yeni bir sabahın muştusu olmuştur.

15 Temmuz gecesi milletimiz, tıpkı Haçlı Seferleri’nde, Çanakkale Harbi’nde, Malazgirt’te, İstiklal Savaşı’nda olduğu gibi bağımsızlığına, onuruna, istikbaline ve istiklaline kast eden hain elleri kırarak, iman ve inancın silahlardan daha üstün olduğunu, bir milletin esir edilemeyeceğini, o gece tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir.

15 Temmuz bize tekrar gösterdi ki, bu topraklarda bizi biz yapan o ruh ayakta oldukça Türkiye’yi yolundan alıkoyabilecek hiçbir kuvvet yoktur. 15 Temmuz’daki şanlı direniş yıllar geçse de asla unutulmayacaktır.

15 Temmuz hain darbe girişiminin sene-i devriyesinde gerçekleştirilen hain darbe girişimine karşı demokrasiyi, milli iradeyi, bu ülkeyi Türkiye yapan bütün değerleri savunmak uğrunda hiçbir tehlikeden çekinmeyerek canlarını feda eden ve gösterdikleri kahramanlıkla adlarını tarihe yazdıran şehitlerimize ve ebediyete intikal etmiş tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, canlarını ortaya koyan şanlı gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ