Çorum Mercek Haber

Ahlatcı’dan destek geldi, sırada şampiyonluk var

Ahlatcı’dan destek geldi, sırada şampiyonluk var

Çorumlu İşadamı Ahmet Ahlatcı’dan ikinci lige yükselen Yeni Çorumspor’a önemli bir destek geldi. Takımın ana sponsorluğunu üstlenen Ahlatcı, 1.5 milyon liralık destek sözü verdi.

Ahlatçı’nın desteği ile birlikte Yeni Çorumspor’da hedef birinci lige çıkarak yeni bir şampiyonluk yaşamak…

Yeni Çorumspor Başkanı Fatih Özcan, Ahmet Ahlatcı ile Ahlatçı Holding’in ana sponsorluğunda anlaştıklarını ancak asıl önemli olanın Ahmet Ahlatcı’nın hazırladığı projeler olduğunu söyledi.

Bu kadar büyük bir holdingi yöneten iş adamının 15 gün Çorumspor’a zaman ayırması ve projeler hazırlamasının kendisinin çok mutlu ettiğini belirten Başkan Özcan, “Ahlatcı’nın hazırladığı projeler Çorumspor’u kurumsal bir yapıya kavuşturur kimseye el açtırmayacak konuma getirir. Benim için asıl önemli olanın ise bu projeleri hayata geçirmek içinde kendisi gerekli girişimleri ve çalışmaları yapacak olması” dedi.

Başkan Özcan, düzenlediği basın toplantısında yeni sezon çalışmaları ve yapacakları projeler hakkında detaylı açıklamalarda bulundu.

Başkan Özcan’ın basın toplantısındaki yaptığı açıklamalar şu şekilde;

“Herkes Çorumspor’un büyüklüğünün farkına varsın. 2. Lig’de 12 maçımız TRT’den canlı yayınlanacak. Doksan dakikada Çorumspor formasında sponsor olanın ismi yayınlanacak. TRT’de dokuz saniyelik reklam ücreti 4500 lira artı KDV olarak fiyatlandırılıyor. Çorumspor yardıma muhtaç algısı yaratılırsa marka değeri zarar görür. Çorumspor’da bereket vardır. Paraya göre takım kuracağız. Ben burada olduğum sürece hayal satmayacağım kulübü borçlandırmayacağım.

Bugün ligimizde 36 takımdan 29’una kayyum atanmak üzere. O yüzden Çorumspor’a sahipsizlik algısı yaratmayalım marka değeri zarar görür. Çorumspor sahipsiz değildir. Bundan sonra agresif olmayacağım olanı söyleyeceğim. Çorumspor’a yapılanları kamuoyuna açık yüreklilikle kamuoyuna söyleyeceğim. Sözde kalınmayacak. Çorumspor’a para vererek destek olunmaz.

Sponsorluklarla ilgili olarak bir çalışma yaptık. Büyük kulüpleri araştırıyoruz. 17 deplasman maçımız var hepsine bir babayiğit arıyorum. Her deplasmanı karşılamak isteyenler altı ay sonrasına da ödeme yapabilecekler. Kampa sponsor arıyoruz her türlü değerimizi satacağız.

Sponsor olanlara kulüp olarak stadımızda ve otobüsümüzün üzerinde logoları olacak. Bu otobüs tüm Türkiye’yi geziyor o firmalarımızın reklamı olacak. Çorumspor kimsenin ayağına gitmez. Kimse reklam yapmak isteyen sponsorluk böyle bir şeydir. Sponsorlukları üçer beşer yıllık yapacağız ve ödeme kolaylığı sağlayacağız. Safi Holding büyük bir firma. Önümüzdeki günlerde ziyaret edeceğiz ve sponsorluk önerisinde bulunacağız.

Ahmet Ahlatcı ağabeyimiz tarafından talep edilmesi benim için çok önemli ve anlamlı. Bizim bir talebimiz olmadı. Biz çalışacağız, başaracağız, Çorumlu sahip çıkacak demiştik. Bu noktada kendisi bizleri davet etti. Vizyonumuzu açacak şeyler söyledi. Dünya’ya açılmış bir iş adamımız 15 gün süre ile Çorumspor’a kafa yormuş. Beni fazlası ile onurlandırdı ve gururlandırdı.

Bizim haricimizde Çorumspor’u düşünen büyüklerimiz olması bunun artarak devam edeceğini görmek mutlu etti. Üç ayaklı bir Çorum projesi hazırlıyor. Bir ayağı havaalanı ikinci ayağı hızlı tren üçüncü ayak ise Çorumspor. Beş yıllık bu projede Süper Lig’de Çorumspor bulunuyor. Kendisinin vereceğe para başkasının vereceği para ile hedefe ulaşmanın mümkün olmadığını söyledi.

FATURALARDAN %1 İSTENECEK

Uzun yıllar gelir getirecek ve kimsenin karşı çıkmayacağı projelerle hayata geçebileceğini söyledi. Bu doğrultuda elektrik, doğalgaz ve su faturalarından aylık yüzde birlik bir payın alınması. EPDK’ya bağlı bu uygulama için tüm abonelere katkı sağlamak isteyip istemediği sorulacak. Evet diyenlerin faturasından kesilecek. Bunu yaptığı takdirde itiraz süreci ortadan kalkacak ve yasal süreç halledilmiş olacak.

Bu uygulamadan gelir en az milimize edilmiş hali ile yıllık 13 milyon lira gelir sağlanacak. Bundan eksik kalması halinde kendisinin bunu üstleneceğini söyledi. Bu paralar Çorumspor’un eline geçmeyecek ilgili kurumların hesabına geçecek o kurumlarda fatura karşılığında kulüp hesabına aktaracak. Buna örnek ise Organize Sanayi’nde işletmeler ÇOSİAD katkı payı adı altında su faturalarında bu uygulamaya konulmuş. Bu proje Çorumspor’un yarınlarını kurtarır.

İNÖNÜ VE GAZİ CADDELERİNE ÖZEL PARK YERİ

İnönü ve Gazi Caddelerinde otopark uygulamasından sağlanacak. Firmalar, bankalar, dükkanların önünde iki veya üç araçlık yerleri farklı renkle boyatarak özel olarak ayırtabilecekler. Bu uygulama dünyanın bir çok yerinde uygulanıyor. Araç sayısına göre aylık bir ücret belirlenecek ve sözleşme imzalanarak o park yerleri o firmalara ait olacak.

Sıklık Tabiat Parkı’nın Çorumspor’a kiraya vermesi kulübünde bunu taşeron bir firmaya vererek gelir sağlanabilir. Çorumspor için yapılan ve kiraya verilen Çimento Fabrikası altındaki benzinliğin kirasının Çorumspor’a verilmesi. Kamyon Garajını Çorumspor işletiyordu orası da alındı oranında geri gelmesini önerdi.

TESİSLERE SAHİP ÇIKILMALI

Bu stat ve tesis Çorumspor’un değil Çorum’un milli serveti. Buraların korunması ve zarar görmemesi için bakımı için personel desteği istiyoruz. O stadı bir kez dondursak milyonlarca liralık masraf açarız. Bizler buralara sahip çıkamayız. Bu tesislere biz sahip çıkamayız. Bu tesislere sahip çıkılsın. Belediye Tesisler Müdürlüğü sahip çıksın ‘Biz size verdik’ olmasın. Başkanımla bir araya gelerek bu sorunu çözmek istiyoruz.

Başkanım gelsin sımsıkı sarılırım stat etrafında 25 tur sırtımda taşırım. Yeter ki Çorumspor’a yapılacaklar somut olarak açıklansın.  Ben para değil, para bulurum ben marka değerim var benim. Aidiyat duygusu istiyorum. Personel benden gitsin gitmezse küme düşmemeye, giderse şampiyonluğa oynayan takım kurarız.

Çorumspor borçsuz şampiyon olmuştur. Geçmiş yıllarda şampiyon olduk bir sonraki sezon tahta kapanır son maçta kurtuluruz. Bu sezon farklı Çorumspor’un tek kuruş borcu yoktur. Burada da kalamayız hemen 1. Lig’e çıkmalıyız. Serik maçını alıp çıkmasaydık 2. Lig’den bir kulüp alacaktım planını yapmıştım.

“ANA SPONSORUMUZ AHLATCI”

Destek istiyoruz para değil. Herkes bir yerinden tutsun. Bu sene de şampiyon olacağız. Efsaneler 2. Lig’de terör estiriyorlarmış Çorumspor yoktu artık Çorumspor var. ‘Soyadını formanın üzerinde taşımak istiyorum’ dedim. Geçen sezonki sponsorluk anlaşmasından 390 bin lira alacağım var dekontlar falan paylaşıldı çok kırıldım. Yeni sezonun sponsorluk anlaşması için 1 milyon 500 bin liraya anlaştık. Ahlatçı Holding hangi firmasını kullanacağına karar verecek. Bu anlaşmadan bir milyon lirası Temmuz ayı başında hesaba geçecek. Geri kalan 500 bin lira içinde AVM’de bir dükkan kirası bir yıl boyunca Çorumspor’a verilecek ve buradan gelir 300 bin lira olacak. Kalan 200 bin lirası ise ligin son haftalarındaki kritik dönemlerde kullanmak üzere bekleteceğiz.

“AHLATCI AİLESİNİ YÜREĞİMİZE KAZIDIK”

Benim için en büyük destek ise alt yapıya verilen katkı oldu. Ben kendisinden alt yapıdaki çocuklar içinde malzeme desteği istedim. Üst yapıyı birinci sınıf giydiriyoruz alt yapıdaki bizim çocuklarımız ikinci kalite giyiyorlardı. Marka değerine zarar veremezdim o da ‘Çok yükleniyorsun Fatih’ dedi ancak kabul etti. Benim için bir buçuk milyondan daha önemlisi bu oldu. Çorumspor her yere boynu bükük gitmeyecek. Temmuz başında bir milyon sponsorluktan, bir milyonda yönetimin koyacağı iki milyon lira ile yeni sezon startını vereceğiz.

Ahlatçı Holding ana sponsorumuz olmuştur. Ahmet Ahlatcı’yı Çorumspor ailesi olarak yüreğimize kazıdık. Maneviyatında da kendisine dua edilmesini istiyorum. Alt yapıya verdiği malzeme desteği benim için çok önemli anlamlı. Benim için diğer önemli olanı ise Ahmet Ahlatcı Ağabeyim bu projelerin tamamını kendisi takip edecek. Böyle büyük bir firmayı yönetirken zamanını bu projeler için ayırması çok önemli ve anlamlı. İş adamanın en kıymetlisi zamandır.

“KİMLİĞİNDE ÇORUM YAZAN BÜTÜN İŞADAMLARIMIZINDAN SPONSORLUK KAMPANYAMIZA DESTEK BEKLİYORUM”

Çorumspor’dan Ahmet Ahlattcı’nın ne menfaati olabilir.  Kendisine Allah razı olsundan başka katkımız olmaz. Diğer işadamlarımızın da Çorumspor’a sahip çıkacağına inanıyorum. Kimliğinde Çorum yazan bütün işadamlarımızından sponsorluk kampanyamıza destek bekliyorum. Hangisini alıyorsa onu alsınlar.

Marka değerinden herkes faydalansın. Çorumspor’dan korkmayın.  Göğüsü sattık, kol ve sırt kaldı. Locaları, kombine biletleri, tesis tabelaları ve 17 deplasman maçı, iki kampa sponsor bulduktan sonra sezonun mali yükünü çözeceğiz ve ondan sonra şampiyonluk için gerekli tüm enerjimizi  sahaya vereceğiz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ