Çorum Mercek Haber

Çakma İskilip çileğine dikkat!

Çakma İskilip çileğine dikkat!

Meşhur İskilip çileği, bölge halkı için önemli bir gelir kapısı olmaya başladı.

Başka bölgelerde yetişmiş çileklerin ise “İskilip çileği” adı altında pazarlandığı ileri sürüldü.

İskilip Belediye Başkanı Ali Sülük, “İskilip çileği adı altında bazı yerlerde başka yörelere ait düşük kalitedeki çileklerin satılarak, haksız rekabete yol açtığı, tüketicinin bu şekilde kandırıldığı mahiyetinde şikayetler belediyemize gelmektedir” diyerek, tüketicileri dikkatli olmaya davet etti.

Ali Sülük, marka haline gelen İskilip çileğinin korunması için gereken çalışmaları yaptıklarını bildirerek, tüketiciyi aldatan kişiler için denetim faaliyetlerini hızlandırdıklarını duyurdu.

Başkan Sülük, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

HAKSIZ REKABETE YOL AÇILIYOR

“Bilindiği üzere İskilip çileği adı altında ilçemizde yetişen, kendine özgü aroması ve özellikleri olan ayrıca gurmeler tarafından lezzeti kanıtlanan çileğimiz, ilçemiz için önemli bir gelir kapısı olmuş, ilçemiz insanı tarafından her yıl üretimi yaygınlaştırılarak devam etmektedir.
İskilip çileği adı altında bazı yerlerde başka yörelere ait düşük kalitedeki çileklerin satılarak, haksız rekabete yol açtığı, tüketicinin bu şekilde kandırıldığı mahiyetinde şikayetler belediyemize gelmektedir. Bu bağlamda, İskilip çileği adı altında başka çileklerin satılarak tüketiciyi kandıran kişi veya kişilerin denetlenmesi belediyemizce ilgili il ve ilçe belediyelere bildirilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ