Çorum Mercek Haber

TBMM Başkanı Şentop’tan destek istediler

TBMM Başkanı Şentop’tan destek istediler

Vali Mustafa Çiftçi ve Milletvekili Erol Kavuncu, İskilip’te yapım çalışmaları devam eden ancak ekonomik sıkıntı nedeniyle yavaş ilerleyen Çakmak Dede Kur’an Kursu inşaatının hızlandırılması için Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop’tan destek istedi.

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, beraberinde AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu ile birlikte TBMM Başkanı Mustafa Şentop’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Vali Çiftçi ve Milletvekili Kavuncu, ziyaret sırasında Şentop’a Çorum’da yapılan çalışmalar ve bazı projeler hakkında bilgi vererek, İskilip Çakmak Dede Kur’an Kursu inşaatı için destek istediler.

TBMM Başkanı Şentop ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Vali Çiftçi ve Milletvekili Kavuncu’ya teşekkür etti.

Vali Mustafa Çiftçi, geçtiğimiz günlerde İskilip’te yapımı devam eden Çakmak Dede Kur-an Kursunda ve yenileme çalışmaları devam eden Redif Kışlasında incelemelerde bulunmuştu.

2016 yılında inşaat çalışmaları başlamasına rağmen henüz tamamlanamayan ve durma noktasına gelen İskilip Çakmak Dede Kur’an Kursu inşaatı için devreye giren Vali Çiftçi, Müftülük, Özel İdare ve bazı kurumların desteğini sağlamış ve ilk etapta inşaatın yeniden ivme kazanabilmesi, hızlandırılabilmesi için, Özel İdare’den 500 bin TL’lik malzeme yardımı yapılmasına vesile olmuştu.

Vali Çiftçi ayrıca bazı illerin valileri ile görüşerek Müftülükler aracılığı ile camilerden yardım toplanmasını talep etmişti.

Vali Çiftçi ve Milletvekili Kavuncu, şimdi de Kuran kursu inşaatının hızlandırılması ve gereken kaynağın temin edilmesi için TMBB Başkanı Şentop ile görüştü.

Vali Çiftçi, ziyaret sırasında Şentop’a Çorum leblebisi hediye etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ