Çorum Mercek Haber

Karneler alındı, yaz tatili başladı

Karneler alındı, yaz tatili başladı

2018-2019 yılı eğitim ve öğretim yılı tamamlandı.

Ülke genelinde olduğu gibi Çorum’da da karne heyecanı yaşandı. Çorum’da 468 okulda eğitim gören 94 bin 558 öğrenci karne sevinci yaşadı.

Çorum’da 27 anaokulu, 187 ilkokul, 149 ortaokul ve 105 ortaöğretim kurumu olmak üzere toplam 468 okulda eğitim ve öğretim gören 94 bin 558 öğrenci karnelerini almak üzere bugün son kez okula gittiler.

2018-2019 yılı eğitim ve öğretim yılının sona ermesi nedeniyle Merkez Mukadder Akaydın İlkokulunda karne töreni düzenlendi.

Törene; Çorum Vali Yardımcısı Recep Yüksel, Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın ve protokol üyeleri de öğrenciler katıldı.

Öğrencilerin halk oyunu gösterisi ile başlayan programda, ardından öğrenciler  seslendirdikleri şiirlerle beğeni topladı.

Daha sonra protokol konuşmalarına geçildi.

Karne töreninde konuşan Mukadder Akaydın İlkokulu Müdürü Ahmet Çek, öğrencilere tatilde yapmaları gerekenleri anlattı, ailelere de tavsiyelerde bulundu.

Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın da Çorum Belediyesi tarafından öğrencilere yönelik açılan yaz kursları hakkında bilgiler vererek, ailelere tavsiyelerde çağrı yaptı.

Vali Yardımcısı Recep Yüksel de konuşmasında öğrencilere ve velilere mesaj verdi. Yüksel, öğrencilerin yaz tatilini verimli değerlendirmesini, kitap okumayı ihmal etmemelerini, bol bol dinlenmelerin ve eğitimi kurslara gitmelerini tavsiye etti.

Tören sonunda Vali Yardımcısı Recep Yüksel, Belediye Başkanı Aşgın ve protokol üyeleri öğrencilerin karnelerini dağıtarak, sevinçlerine ortak oldular.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ