Çorum Mercek Haber

Jandarma’nın gurur günü

Jandarma’nın gurur günü

Jandarma Teşkilatı, 180. kuruluş yıldönümünü kutluyor.

Jandarma Teşkilatının 180. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle Çorum Valiliği bahçesinde bir tören düzenlendi.

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, Jandarma Teşkilatının kuruluş yıldönümünü kutlayarak personelleri tek tek tebrik etti.

Jandarma Teşkilatı’nın 180. kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında ilk olarak Atatürk Anıtı’nda tören düzenlendi.

Törene; Vali Mustafa Çiftçi, İl Jandarma Komutanı Alb. Abdurrahman Başbuğ, Emniyet Müdürü Murat Kolcu, kamu kurumlarının yöneticileri ve Emniyet ve Jandarma personeli katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İl Jandarma Komutanı Alb. Abdurrahman Başbuğ, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Törende konuşan Komutan Başbuğ, başarılarla dolu köklü bir tarihe sahip olan Jandarma Genel Komutanlığı’nın kuruluşundan bugüne kadar Türk milletinin engin sevgi ve güvenine mazhar olduğunu, Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünün korunması, milletin huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetleriyle ulusun her zaman takdirini kazandığını söyledi.

Türk milletinin sonsuz güvenine mazhar olan Jandarma’nın kurulduğu günden bu yana günlük yaşamın her anında ülkenin her noktasında gece-gündüz, soğuk-sıcak, yağmur-çamur demeden halkın hizmetinde olduğunu, bundan sonra da olmaya devam edeceğini vurgulayan Başbuğ, “Yurdumuzun her köşesinde halkla iç içe olarak büyük bir özveri ve heyecanla görev yapan Jandarma, Atatürk ilke inkılaplarının ışığında hukuk devletinin kurallarına uygun, vatandaşların hak ve özgürlüklerine saygılı, halkın memnuniyetini sağlayacak şekilde halkımızla bütünleşerek hizmet vermeye devam edecektir” dedi.

Anıttaki törenin ardından Çorum Valiliği bahçesinde bir tören düzenlendi. Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, Jandarma Teşkilatının kuruluş yıldönümünü kutlayarak personelleri tek tek tebrik etti.

İl Jandarma Komutanı Alb. Abdurrahman Başbuğ, Emniyet Müdürü Murat Kolcu ve jandarma personeli, Vali Çiftçi’yi makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ