Çorum Mercek Haber

100. yıl coşkusu

100. yıl coşkusu

Mili Mücadelemizin 100. yılı Çorum’da coşkuyla kutlandı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Atatürk Spor Salonu’nda “Gençlik Şöleni” düzenlendi.

19 Mayıs kutlama programına Vali Mustafa Çiftçi, Garnizon Komutanı Per. Alb. Çetin Öcal, Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, İl Jandarma Komutanı Abdurrahman Başbuğ, Gençlik ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer, İl Milli Eğitim Müdürü Yahya Çoban, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Vali Mustafa Çiftçi, Garnizon Komutanı Per. Alb. Çetin Öcal ve Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın’ın salonu selamlaması ile başlayan program, Gençlik ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer’in konuşmasıyla devam etti.

Eğer, konuşmasında, “19 Mayıs Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundaki en önemli adımdır. Özüne ve geçmişine sahip çıkan toplumlar ilelebet yaşayacaklardır. Mustafa Kemal Atatürk ona inanan milleti ile çalışmalarını sürdürmüş ve siz gençlere bu günü armağan etmiştir. Sevgi, barış ve hoşgörü ile her şeyin üstesinden geleceksiniz. Milli mücadele kahramanlarımızı ve şehitlerimizi saygıyla anıyorum” dedi.

Eğer’in konuşmasının ardından program, şiirlerin okunması, Gençlik Haftası kapsamında yapılan yarışmaların ödüllerinin verilmesi, artistik jimnastik gösterisi, ok atma, mehter ekibi ve bando takımının müzik dinletisi ve halk oyunları gösterileri ile devam etti.

Gösterilerde mehteran ekibinin ve bando takımın gösterileri büyük beğeni topladı.

100. YIL YÜRÜYÜŞÜ

Çorum’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100’üncü yıldönümü düzenlenen törenlerle kutlandı.

Kutlamalar kapsamında ilk olarak Gençlik Yürüyüşü gerçekleştirildi. Hürriyet Meydanı’ndan başlayan yürüyüşte protokol üyeleri ve öğrenciler ellerinde Türk bayraklarıyla Atatürk Anıtı’na kadar yürüdü.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer’in yanı sıra çok sayıda kamu kurum ve kuruluş müdürünün de katıldığı gençlik yürüyüşünde gençler sık sık “Mustafa Kemal’in askerleriyiz”, “Ne mutlu Türk’ün diyene” şeklinde slogan attı.

Türk Bayrakları ve Mustafa Kemal Atatürk resimleri eşliğinde Gazi Caddesi boyunca yürüyen gençlere, yurttaşlar da destek verdi.

Belediye Bandosu’nun seslendirmiş olduğu maşlar eşliğinde yürüyen gençler “İzmir Marşı” ve “10. Yıl Marşı”nı hep bir ağızdan seslendirerek 19 Mayıs’ın 100’üncü yılı sevincine ortak oldular.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ