Çorum Mercek Haber

Alaca’da 4000 kişiye pide ve sıcak yemek

Alaca’da 4000 kişiye pide ve sıcak yemek

Alaca Belediyesi Aşevi, Ramazan ayında 4.000 bine yakın vatandaşın pide ve sıcak yemek ihtiyacını karşılıyor.

Alaca Belediyesi, Ramazan ayı öncesinde de mağdur, yaşlı ve ihtiyaç sahibi vatandaşların yemek ihtiyaçlarını karşılıyor ve evlerine bizzat yemeklerini ulaştırıyordu. Ramazan ayı ile birlikte 4.000’e yakın vatandaşın Aşevi’nden pide ve sıcak yemek ihtiyaçları karşılanıyor.

Alaca Belediye Başkanı Halil İbrahim Şaltu ve Başkan Yardımcısı Fatih Arslan, Aşevi’ni ziyaret ederek çalışmaları yerinde kontrol ettiler.

Başkan Şaltu, “Halka hizmet Hak’ka hizmettir” düşüncesi ile mağdur, ihtiyaç sahibi, misafir, yolda kalmış insanlarımıza ve vatandaşlarımıza gönül belediyeciliği anlamında hizmetlerimizi arttırarak devem edeceğiz. Amacımız şu mübarek Ramazan ayında aç ve açıkta insanımıza bir nebze de olsa ulaşabilmek, ihtiyaçlarını giderebilmektir. Aşevimize maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen tüm hemşehrilerimize teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Aşevi’nde çalışmalar sabahın erken saatlerinde başlıyor, öğleden sonra pideler ve yemekler hazırlanıp vatandaşların hizmetine sunuluyor. Üç çeşit yemek ve pide dağıtımı yapılırken, gerçek anlamda yaşlı, ihtiyaç sahibi vatandaşlar tespit edilerek yemekleri evlerine bırakılıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ