Çorum Mercek Haber

TEMA gönüllüleri Samsun’da buluştu

TEMA gönüllüleri Samsun’da buluştu

TEMA gönüllüleri Samsun’da buluştu

TEMA Vakfı, Karadeniz bölgesindeki 14 ilden gönüllüleri ile Samsun’da Bölgesel Gönüllü Toplantısı’nda bir araya geldi.

Türkiye’nin 81 ilinde faaliyetler yürüten TEMA Vakfı, Milli Mücadelenin 100. yılı dolayısıyla 2019 yılının üçüncü Bölgesel Gönüllü Toplantısı’nı 4 Mayıs’ta Samsun’da gerçekleştirdi.

Türkiye’nin 14 farklı ilinden gelen yaklaşık 280 TEMA Gönüllüsü Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Güzel Sanatlar Kampüsü Konferans Salonu OMÜ Sahnesi’nde buluştu. Toplantıda, TEMA Vakfı’nın 2019 yılına ilişkin çalışmaları değerlendirildi.

Samsun’daki Bölgesel Gönüllü Toplantısı’na Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, İl Tarım ve Orman Müdürü Nail Kırmacı, Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Yetik ile TEMA Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı A. Doğan Arıkan, Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç, Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Halil Çiftçi, Genel Müdür Yardımcıları Başak Yalvaç Özçağdaş ve Hikmet Öztürk, Genel Merkez çalışanları, Samsun İl Temsilcisi Leman Özay, TEMA Vakfı İl Temsilcileri, İlçe/Mahalle Sorumluları, Genç TEMA Başkanları ve gönüllüler katıldı. İl protokolünün de katılım gösterdiği toplantıya; Samsun Üniversitesi ve Samsun Orman İşletme Müdürlüğünden temsilciler katıldı.

BU REKOR TEMA GÖNÜLLÜLERİNİN

Açılış konuşmasını TEMA Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Başak Yalvaç Özçağdaş ile Samsun İl Temsilcisi Leman Özay’ın yaptığı toplantıda konuşan TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç, “Bugün Samsun’da yılın üçüncü Bölgesel Gönüllü Toplantısını gerçekleştirmenin ve 14 şehirden gelen gönüllülerimizle buluşmanın heyecanını yaşıyoruz. Bu heyecan ve coşkuyla bir güzel haberi sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bildiğiniz üzere çalışmalarımızda siz değerli gönüllülerimizin çok önemli katkıları bulunuyor. 2018’de birlikte gerçekleştirdiğimiz çalışmaların sonucunda aramıza yeni katılan 63.571 doğa gönüllüsü ile Vakıf tarihimizin yıllık rekorunu kırdık. Bu rekorun kırılmasında en büyük emeği veren siz değerli gönüllülerimize, bağışçılarımıza ve tüm paydaşlarımıza teşekkür ederiz. Sizlerin değerli katkılarıyla tüm Türkiye’de yaşanabilir bir gelecek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Program kapsamında Tanfer Dinler Çevreye, Doğaya ve İklim Değişikliğine Farklı Bir Bakış semineri ile gönüllüleri bilgilendirdi. Seminer katılımcılar tarafından ilgiyle izlendi. Program seminerin ardından sona erdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ