Çorum Mercek Haber

Havaalanı için yeni umut

Havaalanı için yeni umut

AK Parti Çorum Milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan ve Oğuzhan Kaya ile İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı M. Cahit Turan’ı makamında ziyaret ederek, başta Çorumluların en önemli beklentisi olan Çorum Havalimanı olmak üzere, Çorum’un ulaşım altyapısı ile ilgili sorunlarını görüştüler.

Çorum heyeti, Çorum’un bölgenin sanayileşen kenti olduğuna dikkat çekerek, Havalimanı’nın büyük ihtiyaç olduğunu, inşaatı yarım kalan Havalimanı’nın tamamlanıp hizmete açılması durumunda, Çorum ekonomisinin uçuşa geçeceğini söylediler.

Daha önce Çorum Havalimanı ile ilgili etüt yaptırma sözü vermiş olan Bakan Turan, konuyu önemle takip ettiğini ve Çorum haritasının sehpanın üzerinde durduğunu belirterek, Havalimanı’nın adını da “Şehit Erol Olçok Havalimanı” olarak düşündüklerini söyledi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı M. Cahit Turan, teknik bir ekip göndererek fizibilite çalışmalarını başlatacağını, artık Çorum’un Havalimanı’nın somut olarak gündemlerinde olduğunu da ifade etti.

YOL SORUNLARI MASAYA YATIRILDI

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Milletvekili Ceylan, “Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan’ı ziyaret edip, başta Çorum Havaalanı yapılmasına dair girişimlerimizi ve Osmancık/Çorum, İskilip/Çorum ve Ortaköy/Çorum yollarının yapımına ilişkin görüşmelerde bulunduk” dedi.

Ziyaret sırasında havaalanı, Kırkdilim yolu başta olmak üzere Çorum’un Ulaştırma Bakanlığı ile ilgili sorun ve talepleri ele alındı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ