Çorum Mercek Haber

‘Lider Çocuk Tarım Kampı’

‘Lider Çocuk Tarım Kampı’

Çorum İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından “Sürdürülebilir Tarım İçin Sıfır Atık” temasıyla düzenlenen “Lider Çocuk Tarım Kampı” yapılan etkinliklerle tamamlandı.

2014 yılından itibaren Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı koordinatörlüğünde 81 ilde uygulanmaya başlayan “Lider Çocuk Tarım Kampı”  kapsamında 30 Nisan-3 Mayıs tarihleri arasında  “Sürdürülebilir Tarım İçin Sıfır Atık” teması ile Çorum’da etkinlikler düzenlendi.

Bekir Aksoy İlkokulu 4/Fsınıfı öğrencileri ile 2 gün süren Lider Çocuk Tarım Kampında,  ilk gün Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü bünyesindeki Çevre Mühendisi Erdem Önal tarafından Sıfır Atık projesi kapsamında geri dönüştürülebilir atıklarla ilgili bilgiler verilerek, plastik, cam ve kâğıtların nasıl geri dönüştürüldüğüne yönelik sinevizyon gösterileri ve sunumları yapıldı.

Ayrıca etkinlik kapsamında öğrencilerle birlikte pet şişeler saksı haline getirilerek lavanta fidesi dikimi gerçekleştirildi.

İkinci günde ise öğrencilerle birlikte Çorum Belediyesine ait katı atık ayrıştırma ve geri dönüşüm tesisi ile su analiz laboratuarında incelemelerde bulunularak yetkililerden bilgiler alındı.

Etkinliğin son gününde öğrencilere Vali Yardımcı Recep Yüksel, İl Müdürü Orhan Sarı, İl Müdür Yardımcıları Yusuf Şahinbaş, Erdem Kolabaş, şube müdürleri, çeşitli kurum amirleri ile birlik başkanlarının da katılımlarıyla çeşitli hediyeler ve katılım sertifikaları verildi.

Vali Yardımcısı Recep Yüksel, burada yaptığı konuşmasında sıfır atık projesinin ve geri dönüşümün önemine değinerek, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak ve kıt kaynakların ekonomik bir şekilde kullanımının önemi hakkında öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

“Lider Çocuk Tarım Kampı”nda eğlenceli zaman geçiren öğrenciler, tüm ekiple kucaklaşarak okullarına döndüler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ