Çorum Mercek Haber

Hayvan Hastanesi’nin temeli atıldı

Hayvan Hastanesi’nin temeli atıldı

Çorum Belediyesi, Türkiye’ye örnek bir projeyi daha şehrimize kazandırıyor. Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde Hayvan Hastanesi yapılıyor. Her türlü donanımın düşünüldüğü muazzam bir projenin temeli atıldı.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, bir sözünü daha yerine getiriyor. Başkan Aşgın’ın 32 projesi arasında yer alan Geçici Hayvan Bakım Evi (Hayvan Hastanesi) projesi hayata geçiriliyor.

Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde yapılan hayvan hastanesinin temel atıldı. Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, sahipsiz sokak hayvanlarıyla ilgili olarak çok önemli çalışmalara imza attıklarını söyledi.

Proje hakkında bilgi veren Başkan Aşgın, “Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde bir Hayvan Hastanesi yapıyoruz. Geçici bakım evi olarak da ifade edebiliriz burayı. Bu Hayvan Hastanesi, sahipsiz sokak hayvanları için hizmet verecek.

Burada ameliyathaneler, müşahede odaları, karantina odaları, muayene odaları, bir hayvan hastanesinde ne olması gerekiyorsa, hangi cihazlar ve donanım olması gerekiyorsa bunları bünyesinde barındıracak şekilde muazzam bir hayvan hastanesini, Türkiye’ye örnek olacak bir projeyi şehrimize kazandırıyoruz.

Sahipsiz sokak hayvanlarının her türlü tetkik, tedavi ve bakımları uzman veteriner hekimlerimiz tarafından yapılacak. Bizim medeniyetimiz şefkat ve merhamet medeniyeti. Bu medeniyetin evlatları olarak bizlere bu projeler yakışır. 32 proje arasında vaat ettiğimiz bir projeyi daha hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Çorum’a özgün, güzel bir Hayvan Hastanesi projesini hayata geçirdiklerini belirten Başkan Aşgın, “Bugün temelini atıyoruz. Rabbim kurdelesini kesmeyi, kimsesiz hayvanlara hizmet etmeyi, bizlere nasip etsin. Burası yaklaşık 35 milyon TL bedelli bir proje. Bu projenin yüzde 40’ını Tarım Bakanlığı’ndan destek olarak alacağız. Kalanını da Çorum Belediyesi olarak karşılayacağız. Kimsesiz sokak hayvanlarının kimi olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, geçtiğimiz ay hizmete giren sahipsiz kediler müşahede binasıyla ilgili de bilgi verdi. Sahipsiz sokak kedileri için 17 Şubat Dünya Kediler Günü’nde muazzam bir eseri hizmete sunduklarını belirten Başkan Aşgın, “Şu anda sahipsiz, kimsesiz kedilerin kimi olmak için kedi villamız hizmette.

Sahipsiz sokak kedilerini en güzel şekilde, alttan ısıtmasıyla, havalandırmasıyla, gezinti alanlarıyla gerçekten muazzam bir şekilde, her türlü veteriner hizmeti vererek misafir ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ